2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında 2020-2021 eğitim-öğretim yılı okul öncesi ve ilkokul 1. Sınıf öğrencileri için yüz yüze, diğer öğrencilerimiz için uzaktan eğitim ile başladı.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

İsmail Kurtul İlkokulu’nda düzenlenen program kapsamında öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Ömer Faruk Coşkun, anaokulu öğrencileri ve 1. Sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret etti. Vali Coşkun, Pandemi tedbirleri kapsamında farklı günlere ve gruplara ayrılmasıyla eğitim öğretim yılına başlayan öğrencilere, maske, mesafe ve temizlik konusunda hatırlatmalarda bulundu.

 

Vali Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 81 İlde 81 okula Dondurma dağıtım projesi kapsamında öğrencilere Maraş Dondurması dağıttı. Programda, İlimizin faaliyet gösteren bir tekstil firması tarafından üretilen kumaş maskelerin de dağıtımı yapıldı.

 

Vali Coşkun’a ziyaretlerinde Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Bektaşoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve okul yöneticileri de eşlik etti.

 

Programın ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Coşkun, “Bilindiği üzere 2020-2021 eğitim öğretim yılına burukta olsa, okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimizde yüz yüze, diğer öğrencilerimiz için uzaktan eğitim şeklinde başladık.

 

Bizde bugün okulumuzda öğrencilerimizi ziyaret ederek, heyecanlarına ortak olmaya çalıştık. Milli Eğitim Bakanlığımızın almış olduğu tedbirler ve kararlar çerçevesinde ilimiz de özellikle okul öncesi öğrencilerimiz ve birinci sınıf öğrencilerimizin devam edeceği okullarda pandemi süreciyle ilgili bütün tedbirler alınmış durumda. Öğrencilerimiz dönüşümlü bir şekilde okullara gelerek, öğretmenleriyle bir araya gelecekler ve gerekli eğitim ve öğretimi alacaklar. Temennimiz biran evvel bu pandemi sürecinin atlatılmasıyla tüm öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlamak. İnşallah bu süreci birlikte başarıyla atlatacağız. 2020-2021 eğitim-öğretim yılının herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Öğretmenler ve Velilerle de bir süre sohbet eden Vali Coşkun,  ailelere, öğretmenlerimize, eğitim camiamıza ve milletimize başarılı ve hayırlı bir eğitim-öğretim yılı olması temennisinde bulundu.