Afşinli Hafız Harun MUTLU, Moskova’da Türkiye’yi Temsil Edecek.

Rusya’da on dördüncüsü düzenlenecek olan Dünya Kurân-ı Kerim okuma yarışmalarının tarihi açıklandı.

Afşinli Hafız Harun MUTLU, Moskova’da Türkiye’yi Temsil Edecek.

 

 

  Bu yıl yapılacak yarışmaların 13-20 Ekimde Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılacak. Kasmos Hotelin konferans salonunda düzenlenecek olan bu yarışmaya bu ülkenin dışişleri bakanlığı destek vermektedir.

  Rusya Merceiyet Şurası Başkanı Şeyh Ravi Ayneddin’in gözetiminde yapılacak. Bu yarışmaya Türkiye’den Afşinli Hafız Harun MUTLU  katılarak temsil edecek.Kahramanmaraş-Afşin ilçesinde imam hatip olarak görev yapan Mutlu, Türkiye Finallerinde ülke  üçüncüsü olmuştu., İran, Fransa, Suudi Arabistan, Amerika, Endonezya, Tunus, Güney Afrika, Çin, Fas,Mısır,Bangladeş,Malezya ve Kazakistan’ın da bulunduğu 40’a yakın  çeşitli ülkelerden  hafızlar katılacak.

  Harun Mutlu yaptığı açıklamada; yarışma iki aşamada gerçekleşecek. İlk aşamada en iyi 7 hafız seçilecek ve ikinci aşamada ise bu 7 hafız arasında final yarışması düzenlenecek. İnşallah Türkiye yi ve Kahramanmaraş ı mızı en iyi şekilde temsil etmek ve derece ile dönmek dedi. Bu konuda halkımızdan manevi destek ve dua bekliyorum.

  Mutlu, Kur'an-ı Kerim'i ezberlemenin herkese nasip olmadığını belirterek yarışmacıları Kur'an aşığı Kur'an bülbülleri' olarak nitelendirdi. 

  Din-Bir-Sen Kahramanmaraş il başkanı Kazım ARDIÇ ’ta Harun MUTLU’ nun Türkiye yi ve özellikle Kahramanmaraş’ımızı Afşin’imizi temsil etmesi bizleri son derece mem nun ve mutlu etmektedir.

  Bizler hafızımızdan bu  başarıyı taçlandıracağından eminiz.Sendika üyemizin böyle anlamlı ve heyecanlı bir yarışmaya katılmasından da son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum dedi.

 Kendisi inşallah derece yapacak kapasitededir. Biz elimizden gelen çaba ve gayreti göstererek başarıya ulaşmasında her zaman yanındayız ve yanında olacağız

   

  ARDIÇ; “Komünizmden çıkmış bir ülkede İslamiyet’in bu kadar benimsenmesi ve böyle yarışmaların düzenlenmesi de çok sevindirici… dedi.