Birinci Lig Şampiyonlarından Belediyeye Ziyaret

Kahramanmaraş Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren Yıldız Güreş Takımı 1. lige çıkmanın haklı gururunu yaşıyor.

Birinci Lig Şampiyonlarından Belediyeye Ziyaret

Geçtiğimiz günlerde Çorum’da yapılan müsabakalara katılarak final oynamaya hak kazanan ve final maçları sonucunda da 4. olan Kahramanmaraş Belediyespor Yıldız Güreş Takımı 1. Lige çıkmaya hak kazanmıştı.

Kahramanmaraş Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Semerci, Güreş Antrenörleri Ramazan Alabacak, Sıddık Demir ve Genel Kaptan Harun Doğan ile birlikte Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ı ziyaret eden Güreş Yıldız Takımı, sevinçlerini Başkan Poyraz’la paylaştılar.

Ziyarette görüşlerini dile getiren Belediye Güreş Antrenörü Ramazan Alabacak, 120 güreş takımı içerisinde 1.lige çıkmayı başardıklarını söyledi. Alabacak yaptığı açıklamada: “ Kahramanmaraş Belediyespor Güreş Kulübü Yıldız Takımımız 2. lig’den 1. lige çıkmayı başarmıştır. 11 Aralık 2011 tarihinden itibaren de 1. lig’de güreşlerimize devam edeceğiz. Aynı şekilde Büyükler Takımımız da Yozgat’ta yapılacak olan 1. Lige terfi maçlarına çıkacak. Aynı başarıyı Büyükler Takımımızdan da bekliyoruz” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, spora ve sporcuya destek olduklarına dikkat çekerek, Kahramanmaraş Belediyespor’un futbol ve voleyboldan sonra güreşte de başarı yakalamasının sevindirici bir gelişme olduğunu kaydederek takımın başarısında emeği geçenleri kutladı.

Güreş Takımı daha sonra Belediye Başkanı Cevdet Kabakcı’yı da ziyaret ederek, sevinçlerini paylaştılar.

Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı’yı ziyarete güreşçilerle birlikte Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Semerci, Güreş Antrenörleri Ramazan Alabacak, Sıddık Demir ve Genel Kaptan Harun Doğan’ın yanı sıra Güreş İl Temsilcisi ve Meclis Üyesi Mustafa Kemal Hançerli de katıldı.