Döngel Köyü Stabilize Ve Kilit Parke İşi Nisan Ayında Tamamlanıyor

İlimizin doğa ve tarih turizmi açısından önemli olan Döngel Mağaralarını ve Direkli Mağarasını sınırlarında barındıran Döngel köyünde altyapı çalışmalarının önemli bir kısmı tamamlanma noktasına gelmiştir.

Döngel Köyü Stabilize Ve Kilit Parke İşi Nisan Ayında Tamamlanıyor

 

Önceki yıllarda içme ve kanalizasyon işleri tamamlanan köyümüze 2011 yılı içerisinde İl Özel İdaresi kaynağı ile 12 derslikli bir okul ve köy içi kilit parke döşemeleri ile köy yolunun asfaltı yapılmıştı.

 

              Şimdi ise köyün eksik kalan kısımlarında kilit parke döşeme işi ve Direkli Mağarasına kadar uzanan Eski Döngel Köy yolunun stabilize çalışması devam ediyor.


              Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Vekili ve Genel Sekreter V. Servet Güngör Döngel Köyüne İl Özel İdaresi olarak önemli oranda Özel İdareden ve Köydes’ten kaynak kullandırıldığını ve İl Özel İdaresi  ile Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğince ortaklaşa yürütülen çalışmalar sonucunda; köyün altyapı sorunlarının büyük ölçüde tamamlandığı ifade ederek Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı ve İl Özel İdaresi çalışanlarına teşekkür etti.             Yapılan çalışmalardan ötürü memnuniyetini dile getiren Köy Muhtarı Cuma Ali Gök ve vatandaşlar İl Özel İdaresi çalışanlarına teşekkür ettiler