Dostozan Parkı Açıldı

Kahramanmaraş Belediyesi Şiir Festivali kapsamında Dostozan Parkı’nı hizmete açtı.

Dostozan Parkı Açıldı

 

Park açılışı için Doğukent Mahallesi’ne gelen Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, mahalle sakinleri adına çiçekle karşılandı.

Doğukent Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılış töreninde Merhum Hanefi Sarıyıldız’ın yeğeni Mahmut Sarıyldız, amcasının adının parka verilerek isminin yaşatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha sonra kürsüye gelen Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, parka Dostozan’ın adını verdiklerine dikkat çekerek: “Merhum Hanifi Sarıyıldız ağabeyimizin isminin yaşamasını istedik. Bildiğiniz gibi şehrimizin yetiştirdiği birçok şair ve yazarlarımızın isimlerini belirli cadde, park ve bina gibi alanlara vererek onların isimlerinin yaşamasını ve gelecek nesillere aktarılmasını istedik. Dostozan Ağabeyimiz de bu isimlerden birisi idi. Şehir merkezi içerisinde bulunan ve büyük parklarımızdan birisine onun adını verdik. Açılışın da Şiir Festivali’ne yetişmiş olması bizim için ayrıca sevindirici. Belediye olarak sadece teknik belediyecilik yapmıyoruz aynı zamanda kültürel, sosyal ve sanatsal anlamda da belediyecilik yapıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek Dostozan parkı gezildi. Parkın gezilmesi sırasında her zaman olduğu gibi çocuklar Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın etrafını kuşatarak, sevgi gösterilerinde bulundular. Başkan Poyraz ise çocuklarla birlikte basketbol maçı yaptı.