Erkoç, Elbistan’da destek toplantısı düzenledi.

Uzak mesafeleri sıcak diyaloglarla aşacağız diyen Erkoç, ayrıca Elbistan’ın milli mücadele dönemindeki etkisine de vurgu yaptı. Elbistan’a gelen Ak Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç için Kayapınar Restaurant’ta bir yemek verildi.

Erkoç, Elbistan’da destek toplantısı düzenledi.

 

Yemeğe Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca ile teşkilat mensupları katıldı. Burada açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, gerekli desteği kendisine vereceklerini söyledi. Kısaca, “Mayıs ayının 4’ünde Cuma günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı il başkanlık seçimleri yapılacaktır. Kahramanmaraş’ta stadyumda yapılacak olan bu kongreye tüm il delegelerimiz ve tüm Elbistanlı partililerimiz davetlidir. Özellikle de Başbakanımız geldiği için Kahramanmaraş’ın en büyük ilçelerinden biri olan Elbistan’ın oraya çok büyük bir kalabalıkla katılması gerekir. İnşallah ilçemize yakışır bir şekilde katılım sağlayacağız. Orada

ak-parti4.jpgBaşbakanımızı karşılayacağız. Seçimden hemen sonra orada bir dizi açılışlar yapacak Başbakanımız.  Seçim döneminde de genel merkezimizin yapmış olduğu anketler sonucunda tüm Türkiye de olduğu gibi Kahramanmaraş ilimizde de tek liste seçimlere girilecek. Sayın başkanımız Fatih Mehmet Erkoç tekrar aday olarak genel merkezimiz tarafından aday olarak gösterildi. Bizlerde inşallah seçimlere katılıp hem Başbakanımızı karşılayıp hem de orada gerekli desteği sağlayacağız.”diye konuştu. Daha sonra konuşan Ak parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “bugün sizlerle bir arada bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Elbistan’ımız Kahramanmaraş’ın önemli bir merkezidir. Her yönüyle gurur duyduğumuz bir ilçemizdir. Biz her zaman şunu söylüyoruz: İlçelerimiz evimizin odaları gibidir. Hepsi birbirinden kıymetli. Yani inşallah hep beraber kalkınacağız.”ifadesini kullandı. Biz biliyoruz Kahramanmaraş’ın kurtuluşunda Elbistan’ımızdan, Afşin’imizden gelip şehit düşen insanlar mücadele veren insanlarımız oldu diyen Erkoç, “ Çünkü bu kahramanlık unvanını da hep beraber kazandık. İnşallah AK Partiyle Ak Partili kadrolarla siyasetçiler olarak bizde üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu uzak olan mesafeyi sıcak ilişkilerle buradaki teşkilat mensubu arkadaşlarımızla belediye başkanlarımızla kadın kolları, gençlik kolları ve ilçe teşkilatımızla sıkı diyalog içinde yaklaştırıyoruz. İnşallah daha uzak mesafeleri yaklaştıracağız. Elbistan’ımız ülkemizin önemli Metropollerinden biri haline geliyor. Çünkü ekonomik olarak büyüyor. Burada müteşebbis gücü var. Ticarette çok büyük yol almış insanlar var. İnşallah bu yeni teşvik yasası ile biz Elbistan bölgemize de önemli yatırımlar yapılması konusunda yatırımcıları teşvik ediyoruz. Burada hazır bir Organize Sanayi Bölgesi var ve müteşebbislere çağrıda bulunuyoruz. Elbistan’ımız gerçekten güzel bir bölge burada yatırım yapanların çok memnun kalacağını gittiğimiz her yerde yatırımcılara söylüyoruz.”görüşünü aktardı.

Erkoç ayrıca şunları söyledi: “İnşallah 2023 yılında Kahramanmaraş’ımız, Elbistan’ımızla Afşin’imizle, Göksun’umuzla, Andırın’ımızla , Türkoğlu’muzla, Pazarcık’ımızla, Ekinözü’müzle, Nurhak’ımızla, Çağlayancerit’imizle beraber Türkiye’nin en önde illerinden biri haline gelecektir. Bizim hedefimiz aslında ilk 10’a girmekti ama şimdi yeni teşvik yasasından sonra hedefimizi büyüttük. İşadamlarımız da aynı fikirde. Bu hamleyle Türkiye’nin 2023’te ilk 5 ekonomisi arasına gireceğiz. Hep beraber ilimizi bu noktaya taşıyacağız. Türkiye’de büyük zihniyet değişimi oldu. Bir eski siyaset anlayışı vardı Türkiye’de popülist politikalarla ahbap çavuş ilişkileriyle yani Türkiye’nin kaynaklarını heba eden Türkiye’nin geleceğini karartan bir siyaset anlayışı vardı. Hep beraber içimiz sızlayarak seyrediyorduk. Hepside hayal kırıklıklarına uğratıyordu. Allaha şükür Ak Parti iktidarı milletimize verdiği sözleri tek tek yerine getirdi. Hizmette Cumhuriyet tarihinin rekorlarına imza attık. Yani tarihi olaylar yaşanıyor Ak Parti tarih yazıyor. Bunun ötesinde Ak Parti reformist bir partidir. Büyük siyasi reformlara imza attı. Yani bu hareketin içinde olmaktan büyük gurur ve şeref duymaktayız.

ak-parti3.jpg

 Bugün 10 yıl önce bile hayal bile edilemeyen Türkiye’de milli iradeye kast edenler seçilmiş meşru hükümetlerin yetkisini gasp edenler hukuk önünde hesap vermektedir. Bugün bunlar gerçekten demokrasi adına Türkiye’nin normalleşmesi adına çok önemli olaylardır. Bu ülke de normal olması gereken işler yapılmaya başlandı. Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede aziz milletimizin yoğun talebi olan ve yoğun ihtiyacı olan seçmeli Kuranı Kerim dersi ve peygamber efendimizin hayatını anlatan Siyeri Nebi dersinin seçmeli olması tarihi bir adımdır. Yani bu büyük işler başaran davanın bir temsilcisi olmak Kahramanmaraş’ta kurucusu olmak bize büyük haz vermektedir. Çok büyük bir bahtiyarlık yaşamaktayız. Bizim siyaset anlayışımız bizim siyaset yapmakta ki hevesimiz bu yola çıkıştaki baştaki hedefimiz bu Türkiye’nin normalleşmesiydi. Türkiye’deki zulümlerin sona ermesi artık Türkiye’nin de olması gereken yere, hak etiği yere taşınmasıydı. Çok şükür bunları başardık. Sayın genel başkanımıza, Başbakanımıza buradan şükranlarımızı sunuyoruz.

İnşallah 4 Mayıs’ta kongre yapacağız. Kongreye sayın Başbakanımız katılacak. Bu büyük bir buluşma olacak.  Başbakanımız en son 1 yıl önce gelmişti şehrimize. Başbakanımızla, Kahramanmaraşlı hemşerilerimizi teşkilat olarak buluşturacağız. Orada onlarla tarihi bir gün yaşayacağız. Maraş’ta siyasi tarihe yazılacak bir gün olacak. Başbakanımız her şeyin en iyisine layık o üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapıyor. Bizde il başkanı olarak ilçe başkanları olarak üzerimize düşeni yapacağız. Onu Kahramanmaraş’ta bu kahraman topraklarda en güzel şekilde karşılayacağız. Bunda sizlere çok büyük güvencim var.

Bizde 4 Mayıs’ta yeniden adayız. Bize daha önce verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Biz Elbistan teşkilatımızı her zaman yanımızda hissettik, yanımızda gördük. İnşallah bu kongrede de desteklerinizi bekliyorum. Şimdiden vereceğiniz destekler için hepinize teşekkür ediyoruz.”