Farkındalık Sergisi Kahramanmaraş’ta

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu ile Platform üyesi Merdan Ahlak Kültür ve

Farkındalık Sergisi Kahramanmaraş’ta

Çevre Derneği, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Nida Hanımlar Dostluk ve Çevre Derneği, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsünde hayat kılavuzumuz Kur’ân-ı Kerîm’e dikkat çekmek için Farkındalık Sergisi düzenliyor.

 

Günümüz insanının ilgisini Kur’ân-ı Kerîm’e çekmeyi, insanımızı Kur’an’la ve anlamıyla buluşturmayı amaçlayan ve 2007 yılında kurulan Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformumuz göze ve gönüle hitap eden çalışmaları halkımızla buluşturmaya devam ediyor.

 

Geçtiğimiz yıllarda, “Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması”, “Bu Ramazan Kur’ân–ı Kerîm’i Anlamıyla Okuyorum” kampanyası, “Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışmaları”, yurtiçi ve yurtdışı seminerler tertipleyen ve halkın beğeniyle izlediği kısa film ve animasyon filmlere imza atan platform, bu yıl da Kur’ân-ı Kerîm’den âyet meallerinin yer aldığı sanatsal çalışmalar ile KAB Platformu için Usta Karikatürist Osman Suroğlu tarafından çizilen Kur’an konulu karikatürlerden oluşan sergiyle farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

 

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformumuz, bu sergi vesilesiyle halkımızı Kur’ân-ı Kerîm’i, her türlü ön yargıdan uzak, temiz, duru, dingin bir kalp ile idrâk edecek şekilde okumaya davet etmektedir.

 

 

KAB Platformu ve Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Platform üyesi Merdan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Nida Hanımlar Dostluk ve Çevre Derneği işbirliği ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsünde 04 Kasım 2014 / 11 Muharrem 1436 Salı günü saat 11:00’de yapılacak sergi açılışında katılımcılara aşure ikram edilecek. 04–05 Kasım günlerinde halkımızın ziyaretine açık kalacak “Farkındalık Sergisi”ne basınımız ve tüm halkımızı davetlidir.