Kayalıklarda Üç Gün Kurtarılmayı Bekledi

Kahramanmaraş Döngel köyü döngel mağaraları kısık vadisindeki yüksek kayalarda bir keçi kayalık uçurumda bulunan balkona indi bir daha da çıkamadı.

Kayalıklarda Üç Gün  Kurtarılmayı Bekledi

Köylülerin tüm çabalarına rağmen aşağısı 100m uçurm olumca yapacak Bir şey kalmadı . Uçurmdaki balkonda üç gün boyunca kendisine gelecek bir yardım eli bekleyen keçiyi  köydeki ağılda henüz 10 günlük oğlağı beklemekteydi. Bir çıkar yol bulamayan keçi sahibi kara kara düşünürken .

Döngel köyü muhtarı cumali gök KADAK dağcılık  arama kurtarma kulübünden yardım isteyelim der ve KADAK başkanı sait kılıçsallayanı arayıp yardım ister.KADAK başkanı sait kılıçsallayan ve KADAK başkan yardımcısı Mustafa kara birlikte bölgeye intikal eder. 1 saat süren tehlikeli ve haylide adrenalin dolu kurtarma operasyonu üç gündür kayalıklarda mahsur kalan keçinin kurtarılması ve yavrusuna kavuşturulmasıyla sona erdi. Keçi sahibi KADAK ekibine sonsuz teşekkür eti. KADAK başkanı Sait kılıçsallayanda ekip olarak   gönüllü her türlü kurtarma faaliyetlerine katıldıklarını ifade ederek bu tür maduriyetler yaşayan tüm vatandaşlarımız bize ulaştıklarında elimizden geleni yaparız dedi. Ve ekip k.maraşa döndü.