K.Maraş Polisinden Öğrencilere Moral Gezisi

Ekinözü Lisesi 12. sınıfta öğrenim gören öğrenciler ile iletişim kurmak, tanışmak, rehberlik etmek,

K.Maraş Polisinden Öğrencilere Moral Gezisi

 

yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve yaşadıkları üniversite sınav kaygısını biraz olsun hafifletmek amacıyla,70) öğrenci Kahramanmaraş’a getirildi.

İçerisinde doğa yürüyüşü, halat çekme, çuval yarışı, sandalye kapma yarışı vb. etkinliklerin yer aldığı piknik düzenlenmiştir. Neşeli bir ortamda geçen piknik sonrasında Kahramanmaraş’a ilk defa geldiğini belirten birçok öğrencinin bulunduğu misafir grubuna, üniversite, Kahramanmaraş Kalesi, Kapalı Çarşı, Ulu Cami ve Kıbrıs Meydanı gezdirilmiştir.

Program boyunca öğrencilerin emniyet personeli ile yakınlaştığı, samimi bir ortamın geliştiği, gösterilen ilgi ve samimiyetten, polis abileri ve ablaları ile cep telefonları ile sürekli fotoğraf çektirdikleri gözlemlenmiştir. Vedalaşarak ilimizden ayrılmışlardır.

Programa katılan bazı öğrencilerin görüşleri:

“Bugün ilk defa yaşamın, hayatın yaşamaya değer olduğunu anladım, ilk defa yapamam dediklerimi yaptım. Bu gezi gerçekten umduğumdan daha güzel geçti, sınav öncesi çok iyi bir moral oldu. Bu geziyi düzenleyenlere en içten duygularımla teşekkür ederim.”

 

“Bu gezide polislerin dışarıdan gözüktüğü gibi sert insanlar olmadıklarını, aksine çok güler yüzlü olduklarını anladım, bende polis olmayı çok istiyorum, bu nedenle bu gezi benim için çok önemliydi.”

 

“Programın bu kadar güzel geçeceğini tahmin bile etmemiştim. Her şey o kadar güzeldi ki. Baştan sona muhteşem olan ve şenlik havasında geçen bu güzel gün, sınav öncesi bizlere büyük moral oldu. Bizi o kadar güzel ağırladınız ki. Bizlerde sizleri mutlaka evlerimize bekliyoruz.”

“Öncelikle bu geziyi düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum. Gezi tam anlamıyla çok güzeldi, üniversiteye hazırlanıyorum, üniversitenin bize gezdirilip tanıtılması sınavlara hazırlanmamda bana daha çok şevk verdi. Bende daha çok çalışıp üniversiteye gireceğim.”

  “Beklentimin çok üzerinde bir geziydi, çok eylendik, Polis abilerimi, ablalarımı hepsini çok sevdim, yaşadıklarımı kelimelere dökemiyorum o kadar güzeldi ki, sizleri asla unutmayacağım, her şey için çok teşekkür ederim.”

   

“Hayatımda ilk defa güzel bir gün geçirmeme vesile olan polislere çok teşekkür ederim. Keşke bir daha olsa, sizleri unutmayacağım.”

“Bu gezi beklentimin çok üstünde oldu, buraya gelirken ve şimdiki düşüncelerim arasında dağlar kadar fark var. Polislerin bu kadar sevecen, samimi ve iyi yürekli olduğunu bilmiyordum, fikirlerimde yüz seksen derece bir değişim oldu.”

Programa katılan öğretmenin görüşleri;

“Buraya gelirken öğrencilerin çoğunda bir yabancılık duygusu olmasına rağmen, sizin samimiyetiniz ve sıcakkanlılığınız onları ve bizleri çok etkiledi. Unutulmayacak bir anı olarak hafızalara kazındı. Biz öğretmenler için de çok farklı ve güzel bir gün oldu.  Öğrencilerimizin ufkunu açan ve sizler gibi güzel insanları tanıma fırsatı buldukları bu etkinlikten dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.”