KMTSO Yeni Başkanını Seçti

Mehmet Balduk’tan boşalan KMTSO Yönetim Kurulu Başkanlığına Kemal Karaküçük getirildi

KMTSO Yeni Başkanını Seçti

KMTSO Şubat ayı olağan meclis toplantısı Şahin Balcıoğlu`nun başkanlığında yapıldı.

     Balcıoğlu açılış konuşmasında, kendi isteğiyle görevinden ayrılan Mehmet Balduk`la 16 yıldır beraber çalıştıklarını ve güzel çalışmalara imza attıklarını belirtti.

     Toplantıya katılarak meclis üyelerine veda konuşması yapan Mehmet Balduk, görevinden özel nedenlerden dolayı ayrıldığını belirterek, ``Bu süre zarfından ortak hedefimiz hep Kahramanmaraş oldu. Gerek meclis üyeleri ile gerek yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarla fedakarca çalışma yaptık. Amacımız bu güzel şehri hak ettiği yerlere getirebilmekti. İnşallah bunda da başarılı olmuşuzdur`` dedi.

     Meclis üyelerinden helallik isteyen Balduk, yeni seçilecek başkanın her kesime sahip çıkmasını istedi.

     Gençlere sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Balduk, yeni neslin Kahramanmaraş`ı daha da ilerilere götüreceğine inandığını kaydetti.

     Yeni başkanın yönetim kurulu üyeleri tarafından seçileceğini vurgulayan Balduk, kendisinden sonra görev alacak başkana sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. Konuşmaların ardından KMTSO Meclis Başkanı Şahin Balcıoğlu, Balduk`a Osmanlı Tuğrası ve plaket takdim etti.

     Bu arada, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nazlı Ceylan Kurtul ile Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ömer Uncu, Balduk`a hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

     

    KEMAL KARAKÜÇÜK YENİ BAŞKAN

     

     Meclis toplantısının ardından yönetim kurulu üyeleri toplanarak yeni başkanı seçti. Balduk`tan boşalan KMTSO Başkanlığına Kemal Karaküçük`ün seçildiği açıklandı.

     Karaküçük yaptığı açıklamada, Balduk`un duayen bir başkan olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

     ``Kahramanmaraş sanayisinin önünü açmak için, ticaretin önünü açmak için büyük katkıları olmuş ve ciddi mücadele vermiştir. Bugün kendisi istifa etti. Yönetim kurulunun teveccühü ile beni seçtiler. Ben de inşallah almış olduğum bu bayrağı daha ileriye götürmek için tüm meclis ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte cansiparane çalışacağız. Bundan sonra KMTSO üretmeye, istihdam üretmeye devam edecektir.