Sempozyum Katılımcılarına Gezi Düzenlendi

“Uluslararası Dulkadir Beyliği Sempozyumu” çerçevesinde Afşin ve Elbistan ilçelerine gezi gerçekleştirildi.

Sempozyum Katılımcılarına Gezi Düzenlendi

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından 29 Nisan-01 Mayıs 2011 tarihleri arasında düzenlenen “Uluslararası Dulkadir Beyliği Sempozyumu” çerçevesinde Afşin ve Elbistan ilçelerine gezi gerçekleştirildi.

Gezi programı çerçevesinde Sempozyuma katılan bilim adamı ve akademisyenlere ilçelerde bulunan Dulkadir Beyliğine ait tarihi eserler gezdirildi. Belediye Başkan yardımcıları Cevdet Kabakcı, Hasan Kara ile Elbistanlı ünlü tarihçi Prof. Dr Refet Yinanç’ın da aralarında bulunduğu geziye Sempozyuma katılan akademisyenler iştirak etti.

Gezi çerçevesinde Afşin ilçesinde Ashabı Keyf Külliyesi, Elbistan ilçesinde ise Dulkadir Beyliğine ait Ulu Cami, Himmet Baba Cami ve Türbesi, Çarşı Atik Cami ile eski Kale yeri gezilerek Prof. Dr. Refet Yinanç, Prof. Dr. Mesut Elibüyük, Prof. Dr. Mehmet Özkarcı tarafından katılımcılar bilgilendirildi. Heyet gezinin ardından Elbistan Pınarbaşı mesire alanında bir süre dinlenirken, Elbistan’da bulunan Ak Parti Milletvekili Adayı Mahir Ünal  Sempozyum heyetiyle yakından ilgilendi.