SP Lideri Kamalak, Kurtuluş Bayramı’nda Hemşerileriyle Buluşuyor

Saadet Partisi (Sp) K.Maraş İl Başkanı Mustafa Tüten, Kahramanmaraş’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun Yıldönümü Nedeniyle Yazılı Bir Basın Açıklaması Yaparak Hemşehrilerinin Kurtuluş Bayramlarını Tebrik Etti.

SP Lideri Kamalak, Kurtuluş Bayramı’nda Hemşerileriyle Buluşuyor


SÜTÇÜ İMAMLAR YETİŞTİRMELİ, SÜTÇÜ İMAMI UNUTTURMAMALI, UNUTMAMALIYIZ!..


K.Maraş’ın Kurtuluşu ve vatanı uğruna şehit düşen ecdadımızla şehit olan güvenlik güçlerini rahmetle yad eden İl Başkanı Tüten: “Sağ olan milletimize şunu belirtmek istiyorum: Sütçü İmamları, Abdal Halil Ağa, Rıdvan Hocaları yetiştiren medeniyetimizi, geçmişimizi unutmayınız ve unutturmayınız. Dünya’nın nimetlerini elinin tersiyle itecek kahramanları yetiştirmenin gayreti içerisinde olmalıyız. Çünkü bir gün iş başa düşerse Sütçü İmamlar, Rıdvan Hocaları, Arslan Beyleri ve arkadaşlarını arasanız da bulamazsınız.” dedi.

 

Kahramanmaraş’ın Kurtuluşu yine böyle ak kar üzerinde, al kanlar içinde ak saçlı nine ve dedelerin duaları, mücahitlerin açılan açılan dualı ellerini yumruklaştırarak tek yürek olarak vatanını savunmasıyla zaferle sonuçlanmıştır.

 

10 Ocak 2012 Cuma günü Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın memleketi Kahramanmaraş’a geleceğini ve 12 Şubat akşamına kadar Kurtuluş Bayramı’nı hemşerileriyle birlikte kutlayacağını ve çeşitli etkinliklere katılacağını kaydeden SP İl Başkanı Mustafa Tüten, “Kahramanlar Diyarı, İstiklal Madalyalı” Kahramanmaraşlı Hemşerilerinin bayramını tebrik etti.

 

DÜŞMANLARA VERİLEN MESAJ K.MARAŞ KALESİ’NDE NAKŞEDİLMİŞTİR!..

 

Kahramanmaraş’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun üzerinden tam 92 yıl geçtiğini belirten Saadet Partisi K.Maraş İl Başkanı Tüten sözlerinin devamında: “Bu kurtuluş mücadelesi bir milletin yok olmasını isteyen düşmanlarına vermiş olduğu en güzel mesajlardan biridir. Bu mesaj, K.Maraş Kalesi’nin bağrına nakşedilen şu mısralarla aşikardır:

Maraşlım Bir Hamaset Destanı Nakşedildi Bağrına

Yurdumun Aslanları Öldü İman Uğruna

Ruhlarda Bayraklaşan Allah İçin Savaştır

Bu Şehitler Diyarı İşte Bu Yer Maraştır!..” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Ahmet DİNÇASLAN