Vali Coşkun, Pandemi Kapsamında Alınan Tedbirleri Yerinde İnceledi

İçişleri Bakanlığımızın 81 il valiliğine göndermiş olduğu genelge kapsamında ziyaretlerine devam eden Vali Ömer Faruk Coşkun, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu ile birlikte Piazza AVM’de, iş yerlerinin ve vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını yerinde inceledi.

Vali Coşkun, Pandemi Kapsamında Alınan Tedbirleri Yerinde İnceledi

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Piazza AVM ve çevresinde bulunan mağazalar, kafeteryalar, lokantalar, taksi durakları, iş yerleri ve çeşitli yaşam alanlarına ziyaretlerde bulunan Vali Coşkun, Bakanlıklarımızın Pandemi süreci kapsamında aldığı tedbirler konusunda esnaflara ve vatandaşlarımıza hatırlamalarda bulundu.

Vatandaşlarla ve esnaflarla da bir süre sohbet eden Vali Coşkun, Pandemi sürecinin sorunsuz atlatmanın yolunun kurallara sıkı sıkıya uyulmasından geçtiğini söyledi.

Ziyaretlerin ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Coşkun, iş yerlerinin ve vatandaşlarımızın kurallara genellikle uyduğunu gözlemlediklerini ifade etti.

Vali Coşkun ayrıca, “Maske, mesafe ve temizlik konularında vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza uyarılarda bulunduk. Pandemi süreciyle ilgili hassasiyetimizi dile getirdik. Vatandaşlarımızın da özverisi ile rehavete kapılmadan, alınan tedbirlere riayet ederek inşallah bu zor sürecin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizden tedbirler konusunda hassasiyeti devam ettirmelerini bekliyoruz. Basın mensuplarımızın da bu konuda vatandaşlara hatırlatmalarının devam etmesini diliyoruz. İnşallah birlikte başaracağız. Bundan sonraki süreçte de bütün kurum ve kuruluşlarımızla birlikte esnaf kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik denetim ve ziyaretler yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.