Vali Kocatepe Afşin İlçesini Ve Eshab-I Kehf Külliyesini Ziyaret Etti

Vali Şükrü Kocatepe 30 Temmuz 2013 Salı günü Elbistan İlçesine gerçekleştirdiği ziyaretler akabinde,

Vali Kocatepe Afşin İlçesini Ve Eshab-I Kehf Külliyesini Ziyaret Etti

  beraberinde İl Jandarma Komutanı J.Alb. Coşkun Doğan ile Afşin İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

        Ziyarette ilçede yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakam Faik Arıcan’dan bilgi alan Vali Kocatepe daha sonra Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi’ni ziyaret etti.

 

 

 

        Ziyaret sonrasında basın mensuplarına bir açıklamada bulunarak Valilik olarak Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesinin tanıtımı hakkında yapılan çalışmaları anlatan Vali Şükrü Kocatepe, Eylül 2012 tarihinde Afşin’de yapılan Uluslar Arası Afşin Eshab-ı Kehf Sempozyumunun bildirimlerinin toplanarak kitap haline getirileceğini belirtti. Kocatepe, “Eshab-ı Kehf’te güzel bir sempozyum gerçekleştirmiştik. Bununla alakalı olarak sunulan bildiriler bir kitap haline getirildi. Deneme baskısı yapılmış inceledim gayet güzel ve dolu bir kitap olmuş. En kısa zamanda muhtemelen bayramı takiben İl Özel İdaresi kanalıyla baskıya gönderip halkımızın istifadesine sunacağız. ”dedi.

 

 

 

        Eshab-ı Kehf’in otel ve yol çalışmaları hakkında da bilgi veren Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, şunları kaydetti: “Kahramanmaraş’tan, çevre il ve ilçelerimizden gelen ziyaretçilerimizin çok daha kolay gelip gidebilmeleri için yolun ıslah edilmesi ve bölünmüş yol olarak gidiş geliş halinde yapılması konusunda çalışmalarımız var. Kültür ve Turizm Bakanlığından bu konuda talebimiz oldu. İnşallah bunu da yakın zamanda gerçekleştireceğiz. Ayrıca Eshab-ı Kehf’e uzak yerlerden gelen vatandaşlarımız için konaklama mekânı yapımı konusunda Vakıflar Genel Müdürlüğü ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz“ dedi.