Vali Şükrü Kocatepe Andırın İlçesini Ziyaret Etti.

Vali Şükrü Kocatepe ve beraberindeki heyeti, Andırın Kaymakamı Kürşad Özdemir İlçe idare şube müdürleri, belediye başkanları, ilçe İl Genel meclis üyeleri, muhtarlar, oda temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri karşıladı.

Vali Şükrü Kocatepe Andırın İlçesini Ziyaret Etti.

 İlçe değerlendirme toplantısı 75.Yıl Yatıl Bölge Okulu toplantı salonunda yapıldı. Toplantı, Andırın İlçe Kaymakamı Kürşad Özdemir'in konuşması ile devam etti. Kaymakam Özdemir tarafından ilçenin ekonomik, sosyal, eğitim, tarım, nüfus ve sağlık konularında bilgiler vererek, İlçede yaşanan sorunları gündeme getirdi.

Daha sonra söz alan belediye başkanları, muhtarlar, sivil toplum ve oda başkanlarının temsilcileri, vatandaşlar sıkıntı ve taleplerini söylediler. Sorunları ve taleplerini dinleyen ilgili daire ve kurum müdürleri, kendi kurumları ile ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

 Vali Şükrü Kocatepe konuşmasında; İlçe köy ve belediyelerinin sorunlarını tespit etmek için Bölge ve Daire Müdürleri ile birlikte ilçeye geldiklerini belirterek, bu toplantı sayesinde muhtarlarla tanıştıklarını Kaymakamımızın verdiği bilgiler doğrultusunda sorunların belirlendiğini ve çözüm bulunması hususunda yardımcı ve takipci olacağız dedi.

  Ayrıca düğünlerde ölümlere ve yaralamalara neden olan silah sıkma olaylarına meydan vermeme konusunda düğün sahiplerinin önceden uyarılmasının gerektiğini, Özellikle evlendirme defterini yaparken evrakların incelenerek, şekil şartlarının yerine getirerek yapılmasının gerektiğini ve orman yangınları ve anızların yakılarak yok edilmemesini, anız parçalama makinesi alınarak kullanılması gerektiğini söyledi.