Hollandalı Misafirler Belediyeyi Ziyaret Etti

Özel Sevinç Yağmuru Özel Eğitim Okulu’nun davetlisi olarak ilimize gelen Avrupalı eğitimciler Belediye Başkanvekili Cevdet Kabakcı’yı makamında ziyaret ettiler.

Hollandalı Misafirler Belediyeyi Ziyaret Etti

Ziyarette Avrupa Birliği ülkeleri arasında eğitim projeleri kapsamında geliştirdikleri HERE I’M 2 projesi ürettiklerini dile getiren Özel Sevinç Yağmuru Özel Eğitim Okulu Müdürü Osman Demirci, proje hakkında bilgiler verdi.

Otistik Çocukların Eğitimi konusunda ortak proje yürüttüklerine işaret eden Demirci, Hollanda’dan  Okul Yönetim Kurulu Başkanı Aad Vroon ile Okul Müdürü Wilhelmina Hogenbeng’i davet ettiklerini söyledi.

Amaçlarının otistik çocukların rehabilitesinde bilgi alışverişinde bulunmak ve ortak hareket etmek istediklerine dikkat çeken Demirci, Avrupa Birliği Eğitim Projeleri kapsamında misafirleri davet ettiklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanvekili Cevdet Kabakcı ise son zamanlarda ilimizde özelliklede eğitim konusunda güzel gelişmeler yaşandığına dikkat çekerek: “Gerek devlet okullarımız gerekse özel okullarımız ve rehabilitasyon merkezlerimiz Avrupa Birliği ülkeleri arasında uyum içerisinde çalışıyor. Bu tür eğitim projeleri ile hem ilimiz ve ülkemiz tanınmış oluyor hem de kültür alışverişi yaşanıyor. Bu bağlamda tüm okullarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından misafirlere çeşitli hediyeler veren Başkanvekili Kabakcı, daha sonra belediye binasını ve Meclis Salonu’nu gezdirerek bilgiler verdi