Başkan Güngör: ‘Çünkü Sözümüz Var’ Dedik Yatırımları Gerçekleştirdik

Dulkadiroğlu Muhtarlar Derneği’nin olağanüstü seçim toplantısında konuşan Başkan Güngör, “Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerimiz ve muhtarlarımızla üst düzey bir koordinasyonla çalışmaya devam ediyoruz. Göreve geldiğimizde her bir yerleşim yerimizin ihtiyaçlarını tespit ettik ve bunları büyük ölçüde yerine getirdik” dedi.

Başkan Güngör: ‘Çünkü Sözümüz Var’ Dedik Yatırımları Gerçekleştirdik

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Dulkadiroğlu Muhtarlar Derneği’nin 2. Olağanüstü Kongresi’ne katıldı. Etkinlikteki konuşmasında güven tazeleyerek yeniden dernek başkanı seçilen Kanuni Mahalle Muhtarı Resul Arslanhan’ı tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “İlçelerimizde muhtarlarımızla, ilçe belediyemizle yüksek bir koordinasyon halinde çalışıyoruz. Yeni yönetimin başarılarının devamını diliyor, hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

1 Milyar TL Ek Kaynak

Konuşmasının devamında kentteki tüm yatırımların programlı şekilde gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Güngör, “Biz hangi mahallemizde, hangi ilçemizde bir ihtiyaç var bunun tespitini yaptık. Yapamayacağız hiçbir şeyin sözünü vermedik, ancak verdiğimiz sözleri de neredeyse hepsini gerçekleştirdik. Programlı şekilde de bu ihtiyaçları hamdolsun karşılıyoruz. Cumhurbaşkanlığımız, İller Bankamız aracılığıyla çok önemli bir kaynak daha elde ettik. Yarısı hibe olmak üzere 100 Milyon Euro, yani 1 Milyar Türk Lirası bu kaynak şehrimizin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacak. KASKİ’miz ve Büyükşehir Belediyemizin yıllık bütçesi kadar olan bu rakam, özellikle alt ve üstyapı ihtiyaçlarının büyük kısmını karşılayacak.

Şehir Meydan Projesi Bakan Kurum’la Müjdelenecek

Valilik ve İl Özel İdare Binası’nı da kapsayan adada gerçekleştirilecek Şehir Meydan Projesi’ne ilişkin açıklamada bulunan Başkan Hayrettin Güngör; “Meydan proje alanımızdaki işlevsiz yapıları yıkarak şehrin tarihi dokusuna uygun bir proje hayata geçiriyoruz. Bayramdan sonra inşallah Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum bir dizi proje incelemesi için Kahramanmaraş’ımızı ziyaret edecek. Meydanımız için titizlikle çalışıyoruz. Bakanımızla istişarelerimiz sürüyor” dedi.

Turizmle Kalkınacağız

Şehrin turizm altyapısını güçlendirmek için birçok proje hayata geçirildiğini vurgulayan Başkan Güngör, “Kahramanmaraş’ımızın önemli turizm alanlarından olan Yeşilgöz’de yenileme ve altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Hemşehrilerimizin ailesi ile birlikte beraber vakit geçirebilecekleri çok güzel bir mekân haline geldi. Yine şehrimizin turizm alanlarından olan Ilıca’da çalışmalarımız devam ediyor. Bölgeye ulaşım sağlayan yolda yenileme çalışmalarımızı tamamladık. İnşallah önümüzdeki yıl oraya da yine uluslararası hibe ile beş yıldızlı otel inşa edeceğiz. Fırnız’da ise önümüzdeki yıl yenileme çalışmalarımız başlayacak. İnşallah orayı da en güzel şekilde yenileyerek şehrimizin turizm potansiyelini artıracağız” ifadelerini kullandı.