Başkan Güngör’den Gençlere Müjde!

TÜGVA Kahramanmaraş Şubesi’nin yeni hizmet birimleri “İcathane ve Kıraathane” açılışında konuşan Başkan Güngör, “Biz özelikle gençlerimizi çok önemsiyoruz. Gençlerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Bundan dolayı kültürel, spor, sanat, müzik gibi her alanda onları destekleyeceğiz. Yeni olimpik yüzme havuzu projesini de buradan müjdelemiş olalım” dedi.

Başkan Güngör’den Gençlere Müjde!

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahramanmaraş Şubesi’nin yeni hizmet birimlerinin açılışına katıldı. Düzenlenen açılış programında TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Kültür Turizm İl Müdürü Seydihan Küçükdağlı ve TÜGVA İl Temsilcisi Furkan Seyithanoğluda yer aldı. İcathane ve Kıraathane birimlerinin açılışının yapıldığı programda konuşan Başkan Güngör, “Bugün burada yeni İcathanemizin açılışını gerçekleştireceğiz. Ben TÜGVA ve benzeri STK’larımızı son derece önemsiyorum. Buraların özellikle gençlerimiz için çok güzel yerler olduğunu düşünüyorum. Bu gibi STK’ları kurup hayata geçiren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sevinçler Bir, Gönüller Bir

Başkan Güngör, “Dün Rıdvan Hoca Vakfı’nda mülteci misafirlerimize kitapdağıtım etkinliğine katıldık. Biz de Rasim Özdenören ağabeyimizin bir kitabını Arapçaya çevirdik ve mülteci misafirlerimize dağıttık.Aynı zamanda bu şehrin kurtuluşunun ne anlama geldiğinin ve nasıl bir mücadele verildiğini anlatan İstiklal isimli çizgi romanı da Arapça yazdırarak misafirlerimize dağıttık. Müşterek isimli hem Türkçe hem de Arapça bir dergi çıkarıyoruz. Cumhurbaşkanımız defalarca ifade ettiği gibi bizim bir resmi sınırımız bir de gönül coğrafyamız var. Eğer Halep’i, Bosna’yı, Lübnan’ı inkâr edersek kendimizi inkâr etmiş oluruz. Bu yüzden müşterek ismi özellikle seçildi. Bizim tarihimiz, inancımız, kaygılarımız, geleceğimiz, üzüntülerimiz ve sevinçlerimiz hep müşterek” ifadelerini kullandı.

Gençlere Bir Müjde Daha

Gençlere yönelik yatırımların arttığına vurgu yapan Başkan Güngör, “Biz özelikle gençlerimizi çok önemsiyoruz. Gençlerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Bundan dolayı kültürel, spor, sanat, müzik gibi her alanda gençlerimizi destekleyeceğiz. Gençlerimiz için Onikişubat Belediyemizin karşısında çok güzel bir proje hazırladık. Bu bölgeye olimpik yüzme havuzu kazandıracağız. Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen bir söz vardır; “Şehirleri imar ederken, gençleri ihmal etmeyin. İhmal ettiğiniz gençlik, imar ettiğiniz şehirleri tahrip edebilir” diye. Allah’ın izni ile biz gençlerimiz için çalışıyoruz ve onlara güveniyoruz” dedi.