Büyükşehir Personeline İlk Yardım Eğitimi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi personellerine iş sağlığı ve güvenliği kapsamında ilk yardım eğitimi veriliyor. Toplamda 220 personelin alacağı eğitimle, temel sağlık bilgisinin ve iş güvenliğinin artırılması hedefleniyor.

Büyükşehir Personeline İlk Yardım Eğitimi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi personelleri temel sağlık bilgi ve becerilerinin artırılacağı bir dizi eğitimden geçiyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği çerçevesinde düzenlenen eğitim programı İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki KABİTEM (İlk Yardım Eğitim Merkezi) tarafından veriliyor. Toplamda 220 personele verilen 16 saatlik teorik ve pratik eğitimlerle işin nevine bağlı olarak oluşabilecek sağlık sorunları riskinin anında etkili müdahaleyle önlenmesi hedefleniyor. Düzenlenen eğitim programına katılan personeller, yeterlilik sınavı sonrası “İlk Yardım Sertifikası” almaya da hak kazanacak.

Onlarca Kamu Kurumuna Eğitim Verildi

Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren KABİTEM, kurulduğu 2014 yılından bu yana belediye personellerinin yanı sıra kentteki pek çok kamu kurum ve kuruluşunun personellerine de eğitim verdi. İl Tarım Müdürlüğü ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü gibi pek çok kamu kurum - kuruluşuna verilen eğitimlerle toplamda bin 500 kamu personeli “İlk Yardım Sertifikası” aldı. Uzman eğiticilerle düzenlenen programların periyodik olarak sürdürüleceği bildirildi.