Davutoğlu’na K.Maraş Ak Parti Teşkilatlarından Tam Destek

Ak Parti Kahramanmaraş il başkanlığından Ak Parti Olağanüstü Kurultayı İle İlgili Basın Açıklaması yapıldı. Davutoğlu’nun Genel Başkanlığına açık destek verildi

Davutoğlu’na  K.Maraş Ak Parti Teşkilatlarından Tam Destek

Ak Parti  Kahramanmaraş il başkanlığından Ak Parti  Olağanüstü Kurultayı İle İlgili Basın Açıklaması yapıldı. Davutoğlu’nun Genel Başkanlığına açık destek verildi

 

Parti binasında düzenlenen programa Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Oniki Şubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ak Parti  il Başkanı Metin Doğan ve ilgililer katıldı.

 

Ak Parti  Kahramanmaraş İl Başkanı Metin Doğan, "Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Ağustos günü açıkladığı gibi, kongremizde genel başkan adayımız Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'dur" dedi.

 

Doğan, Milletin partisi, birliğin adresi olan Ak Parti miz 27 Ağustos'ta Ankara'da 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'ni yapacaktır. Diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Partimiz bu kongreyle yeni genel başkanını seçecektir. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın 21 Ağustos günü açıkladığı gibi, kongremizde genel başkan adayımız Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu'dur. Kongrede tarihimizde ilk defa milletin doğrudan seçtiği Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bayrak yarışında emanet yeni ellere teslim edilecek ve 27 Ağustos'ta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda yeni bir sayfa açılacaktır. Partinin kurulduğu yıllarda ülke de her alanda mahrumiyetler ve krizler olduğunu, milletin yokluklara, yolsuzluklara ve yoksunluklara mahkûm edildi” diye kaydetti.

 

Ak Parti  iktidarı ile demokrasinin önündeki engellerin kaldırıldığını, insan hak ve özgürlüklerinin güçlendirildiğini ve üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne geçildiğini ifade eden Doğan, çözüm süreciyle ise kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını perçinleştirerek güven ve istikrar ortamını koruduklarını aktardı.

 

 

Türkiye'yi Dünyada ülkeleri arasında saygın, etkili ve güçlü bir konuma getirdiklerine de değine Doğan, "Artık Türkiye yardım alan değil, yardım veren bir ülkedir. Türkiye bugün dünyanın her yerinde mazlum ve mağdurun yanındadır. Demokrasi, refah ve açıklık ilkelerimizle model olduk. Bu 12 yılda bize karşı birçok kumpaslar kuruldu, engeller çıkarıldı, darbe teşebbüsleri oldu. Biz, milletimizin gücüne dayanarak bütün bu girişimleri bozguna uğrattık. Demokrasimizi güçlendirmeye, her türlü vesayeti kaldırmaya, hak ve özgürlükleri genişletmeye sürekli devam ettik. Milletimizin bize verdiği emaneti asla yere düşürmedik" diye konuştu.