Dilencilerle Mücadele Çalışması

Kahramanmaraş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilimizde duygu sömürüsü yapanlara karşı başlattığı çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Dilencilerle Mücadele Çalışması

Zabıta Müdürlüğü konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada: “Zabıta ekipleri, şehrimiz genelinde dilencilik faaliyetlerinin önlenmesi için yoğun bir çalışma yapmaktadır. Özellikle Osmaniye, Gaziantep, Adıyaman, Adana ve Malatya’dan şehrimize gelen ve dilencilik yaptığı tespit edilen şahıslar zabıta ekiplerince tek tek toplanmakta ve haklarında 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 33. Maddesi gereğince idari yaptırımlar uygulanmaktadır.

Şehir dışından gelen dilenciler ekiplerimiz aracılığıyla idari yaptırım işlemlerinin tamamlanmasının ardından otobüs terminalinden araçlara bindirilerek memleketlerine gönderilmektedir” denildi.

Zabıta Müdürlüğü yetkilileri dilencilik olaylarının önlenmesi için çalışmaların daha da yoğunlaştırılacağını belirterek, duygu ve inanç sömürerek vatandaşları rahatsız eden bu tür olaylarının önüne geçilebilmesi için vatandaşların bu şahıslara maddi yardımda bulunmamalarını talep etmektedirler.