Göksun Toplu Konut Projesinde Mutlu Son

Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın’ın, birinci ve ikinci dönem projeleri içerisinde yer alan ve 2014 yılından itibaren Yantepe Mahallesi Çataltepe mevkiindeki 205 nolu parselde hayata geçirilmesi için büyük mücadele ettiği Göksun Toplu Konut projesinde mutlu sona ulaşıldı.

Göksun Toplu Konut Projesinde Mutlu Son

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleriyle hayata geçirilen, ‘Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut’ projesi kapsamında Göksun’a toplam 350 konut inşa edilecek.

-Kararlı Mücadele Sonuç Verdi

Göksun Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından söz konusu projenin hayata geçirilmesi için 2014 yılında başlatılan çalışmalar neticesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 2015 yılında 173 konutluk proje hazırlanmış ancak iki defa yapılan ön talep toplama sürecinde yeterli sayıya ulaşılamamıştı.

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın’ın, başvuru ve ödeme koşullarında değişiklik yapılması ve yeninden projelendirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ Başkanlığı nezdinde yürüttüğü kararlı mücadelesi sonunda Göksun Toplu Konut projesi, ‘100 Bin Yeni Sosyal Konut’ projesine dahil edildi.

Yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek toplam 350 Sosyal Konut için 16 Aralık 2019 tarihinde başlayan müracaatlar 15 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek.