Haftanın Web Siteleri

İnternet bugün tüm dünyayı yönlendiren dev bir bilgi bulutu haline geldi. İnsanların hayatını yöneten bu buluttan daha iyi faydalanmak istiyorsanız işte tam size göre bir rehber.

Haftanın Web Siteleri

Günümüzde internet sayesinde insanlar yeni ufuklarla karşılaşıyor. Tüm dünyadan yeni insanlarla  ve kültürlerle tanışmak yine bu bilgi denizi sayesinde mümkün.


 

 


 

İnternet o kadar geniş ve büyük bir hale geldi ki burada gerçekten aradığınız şeyleri bulmak çok zor. Haftanın web siteleri her hafta sizler için en ilginç adresleri biraraya getiriyor.

Eğitimden, eğlenceye yine en farklı siteleri bu haftaki listemizde bulabilirsiniz.

Genç Beyinlere Teknoloji


Günümüz çocukları teknolojiyle oldukça içli dışlı büyüyor. İyi bir ebeveyn bu durumdan korkmak yerine evlatlarını geleceğin mesleklerine yönlendirebilir. İnternet bu yönlendirmeler için oldukça iyi bir kaynak.


 


www.gelisenbeyin.net
 


 

Gelişenbeyin adlı bu web sitesi orta öğretim çağındaki çocuklara bilimsel projeler konusunda destek oluyor. Video ve makalelerle desteklenen site ödev ve eğitim için iyi bir kaynak. Ancak site Firefox’la pek uyumlu çalışmıyor.

Dünyayı Keşfedin


İnsanlar gündelik yaşamlarında pek fark etmeseler de dışarıda keşfedilmeyi bekleyen koskoca bir dünya var. Farklı kültürler, şehirler ve sanat anlayışları gezegenimizi daha zengin hale getiriyor.


 


www.yolculukterapisi.com
 


 

Bu site, fotoğraflar yardımıyla sizi bir safariye çıkartıyor. Ayrıca turistlik olarak hangi ülkeye ne zaman gidilmeli bu bölgelerin festivalleri hangi tarihlerde yapılıyor gibi rehber içerikli tavsiyelerde sitede yerini bulmuş.

Başka bir ülkeye gitmeden önce mutlaka göz atmanız gereken bir site…

Çocuklar İçin Matematik

Matematik dersler ve günlük hayatta ayrı bir yere sahip. Genelde sıkıcı ve zor olduğu için ilköğretim çağındaki çocuklar bu dersten soğurlar.


 

www.matematikcifatih.com
 

Matematikcifatih adlı site ise sanal dünyanın nimetlerinden faydalanıp çocuklara bu dersi sevdirmeye çalışıyor. Ücretsiz üyelik sonucunda, haftalık sorulara cevaplar ve ders sonuçları sitede yer alıyor.

Bebekler İçin Alışveriş Sitesi


Aileye yeni bir üye katılmasıyla birlikte ebeveynlerin yaşamları da değişiyor. Çünkü bebeklerin sağlıklı ve düzgün büyümesi için birçok farklı ürünün alınması gerekiyor.


 


 

www.bebeksepeti.com.tr
 

Mağaza mağaza dolaşmaya vakti olmayan ailelerin alışveriş tercihini genellikle internetten yana. Ancak normal alışveriş sitelerinde bebekler için ayrılmış bölümler oldukça yetersiz.

Bu yeni site, bebekli ailelere yardımcı olmak için geniş bir arşivle özel ürünler satıyor.

SDN - ShiftDelete.Net marashabermerkezi