Herkes İçin Güzeli İstemeliyiz

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraşlılarla buluşan Yazar Kemal Sayar, “Bizim kadim medeniyetimizde kendin için ne dilersen başkası için de onu dile anlayışı vardır. Davranışlarımız hayra, iyiliğe ve güzelliğe hizmet ediyorsa dünyamızı onarıp güzelleştirebiliriz” dedi.

Herkes İçin Güzeli İstemeliyiz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mart Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, Yazar Prof. Dr. Kemal Sayar ile söyleşi gerçekleştirildi. Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa kültür sanat dostları yoğun ilgi gösterdi. Moderatörlüğünü Saadettin Acar’ın yaptığı etkinlikte usta Yazar Kemal Sayar, ‘Kendimiz Olmak, Kendimiz Kalmak’ konusunu farklı açılardan ele aldı. Programın bitiminde AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan günün anısına Yazar Kemal Sayar ve Moderatör Sadettin Acar’a çiçek hediye etti.

Dünyayı Bir Yandan Onarırken Bir Yandan Yıkıyoruz

Sanatseverlerin büyük bir dikkatle takip ettiği etkinlikte Yazar Sayar, “İnsanı doğadan, doğayı da insandan soyutlamamız, birbirinden ayrı düşünmemiz mümkün değil. İnsanın doğayı, doğanın da insanı etkilediğini söylemek yanlış olmaz. İnsanın dokunuşları neticesinde dünya daha güzel veya daha kötü bir yer olabilir. Bu yönüyle baktığımızda insanın doğayı daha fazla etkilediğini söyleyebiliriz. Bunu aslında hem mikro açıdan hem de makro açıdan düşünebiliriz. Yani bireysel olarak yaptığımız davranışlar zaman geçtikçe toplumsal boyut kazanarak dünyamızın geleceğine etki edebilir. Bizim kadim medeniyetimizde kendin için ne dilersen başkası için de onu dile anlayışı vardır.  Davranışlarımız hayra, iyiliğe ve güzelliğe hizmet ediyorsa dünyamızı onarıp güzelleştirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Etkinliklere Yoğun İlgi

Gerçekleştirilen etkinlikten dolayı Yazar Kemal Sayar’a teşekkür eden Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, “Kültür Sanat Etkinliklerimiz kapsamında birbirinden değerli misafirlerimizi hemşehrilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, değerli hocamız Kemal Sayar bugün bizlerle beraber oldu. Öncelikle bu güzel söyleşi için kendilerine teşekkür ediyorum. Bugün bizleri yalnız bırakmayan değerli hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimizin etkinliklerimize göstermiş olduğu ilgi bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Bugün de salonumuz tamamen dolmuş durumda. Kültür Sanat Etkinliklerimiz önümüzdeki süreçte de hız kesmeden devam edecek” ifadelerini kullandı.