Kahramanmaraş Yıldızları Milli Eğitim Müdürü Alkan’ı Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ün katıldığı “81 İlden 81 Yıldız” Projesinin Abant”da ki 4. yıl etkinliğine katılan Kahramanmaraşlı yıldızlar, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan’ı ziyaret ederek bilgi verdiler.

Kahramanmaraş Yıldızları Milli Eğitim Müdürü Alkan’ı Ziyaret Etti

 

81 İlden 81 Yıldız Projesi İl Proje koordinatör Vekili Cumhuriyet Lisesi Müdürü Fehmi Paksoy, 2009 Yılı Yıldızı Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi öğrencisi Mümin Yıldız, 2010 Yılı Yıldızı Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencisi Melike Darendeli, 2011 Yılı Yıldızı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Sümeyye Kurt, 2012 Yılı Yıldızı Cumhuriyet Lisesi öğrencisi Mukaddes Yurttaş Abant’ta gerçekleşen “81 İlden 81 Yıldız” Projesinin 4. yıl etkinliğine katılarak Kahramanmaraş’a döndüler ve İl Milli Eğitim Müdürü Alkan’ı ziyaret ettiler.

 Alkan öğrencileri dinledikten sonra şu ifadeleri kullandı;

“Bir ilin yıldızı olmak gurur verici bir olay. Sizler bundan sonrada deniz feneri gibi, bir yıldız gibi çevrenize ışık ve olumlu enerjiler vermelisiniz. Büyük şehirlerde bulunan saat kulelerindeki saatler gibi herkes size bakmalı ve sizden faydalanmalıdır.

 

Kendinize güveniniz tam olmalı, kendinizle ve çevrenizdekilerle barışık olmalısınız ve büyük hedeflere odaklanmalısınız ve başarılı olacağınıza inanmalısınız. Göreceksiniz ki hepside gerçeğe dönüşecek. Ama her şeyden önemlisi iyi bir anne, iyi bir baba iyi bir doktor, iyi bir öğretmen yani iyi bir insan olmalısınız ve başarılarınızı paylaşmayı da ihmal etmeyiniz” dedi.

 

Öğrencilerde bu konuda İl Milli Eğitim Müdürüne söz verdiler. Ziyaret sonrasında Alkan öğrencilere hediye verdi.