Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Orta Anadolu Kariyer Fuarında

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin himaye ve koordinasyonunda Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin (KSÜ) de paydaşı olduğu Orta Anadolu Kariyer Fuarı (ORAKAF’23), düzenlenen törenle ziyaretçilere açıldı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Orta Anadolu Kariyer Fuarında

“Yetenek Her Yerde” sloganıyla Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen ORAKAF’23 fuarının açılış törenine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ev sahibi Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, üniversite rektörleri, kamu ve özel sektör yetkilileri katıldı.

25-26 Aralık 2023 tarihlerinde iki gün boyunca sürecek olan fuarda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin de dahil olduğu 20 paydaş üniversite ile birlikte kamu ve özel sektörden onlarca firma stant açtı.

Fuarda KSÜ’yü temsilen Rektör Prof. Dr. Alptekin Yasım’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Kahveci, KSÜ Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİM) Müdürü Doç. Dr. Hayrettin Keskingöz, öğretim üyeleri ve öğrenciler de yer aldı.

KSÜ standında bir süre protokol üyelerini ve ziyaretçileri ağırlayarak bilgiler veren Rektör Yasım, paydaş üniversiteler ile birlikte çeşitli kurum ve kuruluşların stantlarını da ziyaret etti.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rektör Yasım, KSÜ olarak öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sunan bu tür fuarları önemsediklerini belirterek “Üniversitelerle iş dünyasını bir araya getiren Orta Anadolu Kariyer Fuarı kapsamında katılımcı firma ve kurumlar, 20 üniversitenin farklı bölümlerinden öğrenci ve mezunlara kendilerini tanıtma fırsatı bulacak. Fuar boyunca öğrencilerle kurum ve işverenler karşılıklı olarak beklentilerini paylaşacak; öğrenciler yetkililerden iş başvurusu, staj imkanları ve istihdam süreçleri hakkında bilgi alacak. Aynı zamanda alanında uzman kişiler, tecrübelerini öğrencilerle paylaşarak, öğrencilere kariyerlerini şekillendirmeleri konusunda yol gösterecek. Bu doğrultuda başta Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ve Erciyes Üniversitesi olmak üzere fuarın organizasyonunda emeği geçen bütün paydaşları kutluyorum. Fuarda Üniversitemizi temsil eden KSÜ Heyetine de ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.