Kahramanmaraş’a Sağlık Bakanlığı Tarafından 10 Yeni Ambulans

Sağlık Bakanlığımız tarafından tahsis edilen 10 adet yeni 112 Acil Yardım Ambulansı, Vali Ömer Faruk Coşkun, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Habibe Öçal, Cihat Sezal, Ak Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz’ün katılımlarıyla İl Sağlık Müdürlüğümüz personeline teslim edildi.

Kahramanmaraş’a Sağlık Bakanlığı Tarafından 10 Yeni Ambulans

Araç teslim töreninde konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Salgın hastalık nedeniyle ilimizdeki sağlık çalışanlarımız ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki görevli personelimiz, büyük bir fedakarlık örneği sergiliyor. Sağlık çalışanlarımızın özverisinin yanı sıra; Kolluk Kuvvetlerimizin’de yardımıyla sahada her alanda yapılan denetimler ve vatandaşlarımızın da bu konudaki duyarlılığı sayesinde çok şükür ilimiz genelinde vaka sayılarında gözle görülür bir düşüş yaşanmaktadır. Bundan sonraki süreçte de rehavete kapılmadan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde,Bilim Kurulumuzun tavsiyeleriyle İlgili Bakanlıklarımızın almış olduğu tedbir kararlarına harfiyen uyarak, bu işin de üstesinden geleceğiz inşallah,” dedi.


Vali Coşkun ayrıca; yeni ambulansların ilimize hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Sağlık Bakanlığımız tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüze tahsis edilen 10 adet yeni 112 Acil Yardım Ambulansıyla birlikte ilimiz genelinde bakanlık bünyesinde hizmet veren ambulans sayımız 70’ten 80’e çıktı. Çok şükür, devletimiz memleketimizin en ücra köşesine hizmeti ulaştırıyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun, Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin, diye konuştu.


Törende konuşan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’ta, “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” düsturundan hareket edildiğini belirterek, insana verilen her türlü hizmetin büyük önem taşıdığını vurguladı. Kılıç konuşmasının devamında ise salgın döneminde büyük bir özveri gösteren sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti.


İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz’de yaptığı konuşmada, “Ambulanslar arasında Yeni Doğan Nakil Ambulansı’nın da bulunduğunu belirterek, “Bu ambulansımız ilk defa ilimize tahsis edilmiş, içerisinde elektrikli sedye ve son teknoloji ürünü cihazlar bulunmaktadır. Nitelikleri sayesinde inşallah artık, her türlü zor koşulda da hastalarımıza daha iyi hizmet vereceğiz, çünkü insan hayatı mazeret kabul etmiyor,” diye konuştu. 


Devir Teslim Töreni, araçların anahtarlarının sağlık çalışanlarımıza teslim edilip incelenmesi ve fotoğraf çekiminin ardından son buldu.