K.Maraşspor Teknik Direktörü Özlem: İyi Oynadık Kaybettik

PTT 1. Lig takımlarından Kahramanmaraşspor’un Teknik Direktörü Yılmaz Özlem, Manisaspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında,

K.Maraşspor Teknik Direktörü Özlem: İyi Oynadık Kaybettik

 takımının iyi oynadığını ancak kazanamadığını vurguladı.PTT 1. Lig takımlarından Kahramanmaraşspor’un Teknik Direktörü Yılmaz Özlem, Manisaspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, takımının iyi oynadığını ancak kazanamadığını vurguladı.

 

Mağlup durumdayken kameraların karşında konuşmanın çok zor olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Futbolcularım gerçekten çok iyi mücadele ettiler. Üstüne koyarak bir yerlere gelmek istiyoruz ama puan alamayınca da mağlup durumda olup, gelip burada konuşmak gerçekten çok zor. Daha çok işimiz var ama şunu söylemek istiyorum. Gerçekten Kahramanmaraşspor halkına çok ihtiyacımız var. Bizi desteklemeleri lazım. Onların gücü arkamızda olmazsa kendimiz daha kötü hissederiz. 15 günlük bir kampımız var Antalya’da. En iyi şekilde çalışıp, İstanbul büyükşehir maçına hazırlanıp oradan 3 puanla yukarı tırmanmak istiyoruz."

 

 

İlk yarı iyi bir futbol sergilediklerini dile getiren Kahramanmaraşsporlu futbolcu Onur Berber, çok arzulamalarına rağmen istedikleri golü bulamadıklarını ifade ederek şunları söyledi:

 

 

"İlk yarı iyi bir futbol sergiledik. Bu futbola bir gol sığdırabilseydik, özellikle ilk yarı bu maç kesinlikle lehimize biterdi. Kulübede arkadaşlarla bu maçın berabere bitmesi bile, bizim için kayıp diyorduk. Nitekim mağlup olduk. Çok üzgünüz, böyle bir futbol oynayıp ta içeriye 1-0 mağlup girmek bizi gerçekten üzdü."

 

 

Manisaspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş, takımının kritik bir maçtan galibiyetle ayrıldığı için mutlu olduğunu dile getirdi. Hafta arsında taraftara galibiyet sözü verdiklerini hatırlatan Özdeş, şunları kaydetti:

"Kritik bir maç oynadık bugün. Hem Kahramanmaraş açısından, hem bizim açımızdan biz ligde son oynadığımız iki maçı kaybettik. Kahramanmaraş ilk galibiyetini almak için oynadı. Oyunun ilk yarısı bizim yarı sahamızda geçti. Bunda rüzgar etkendi. Benim için sevindirici olan taraf, takımım devre arası içeri girdiğinde yarı alanımızda savunma yapmamıza rağmen bugün çok dikkatliydik, istekliydik, pozisyon vermememiz önemliydi.

 

 

İkinci yarı oyunun şekli değişecekti, Kahramanmaraş takımı da buna oldukça iyi direnç gösterdi, güzel bir gol attık. Bugün oyunun bütününde çalıştığımız şeyleri sahada uygulayan futbolcularımı kutluyorum. Hafta arasında taraftarlarımıza galibiyetle özür dileme sözü vermiştik. Bugün mücadele edip galibiyetle özür dilediğimizi düşünüyorum. Bu galibiyeti onlara armağan ediyorum."

 

 

Manisaspor kaptanı Volkan Babacan ise önemli puan kayıplarının ardından deplasmanda alınan 3 puan’ın önemini vurguladı. Babacan, "Geçiş dönemi için önemli bir maçtı. Önemli puanlar kaybettik. Zor bir periyottan geçiyorduk. 3 puan aldık, iyi mücadele ettik. Bu maç yapmadığımız haftada bize iyi geldi, iyi çalıştık, iyi mücadele ettik. Sonunda da bir 3 puanla buradan ayrılıyoruz." ifadelerini kullandı.