K.Maraşta Hırsız Polis Kovalamacası

Kahramanmaraş’ta dün gece elektriklerin kesilmesiyle birlikte işe koyulan hırsızlar, bir tüp gaz bayisini soymaya kalkıştı.

K.Maraşta  Hırsız Polis Kovalamacası
 
Alınan bilgiye göre, olay gece saat 01.00 sıralarında İsa Divanlı Mahallesi Sarayaltı Caddesi üzerindeki bir tüp gaz bayisinde meydana geldi. Daha önce de iki kez soyulan işyerinin camlarını kıran hırsızlar içeri girerek değerli eşyaları almaya çalıştı. Bu sırada sesleri duyan vatandaşlar durumu hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen polisleri gören hırsızlar kaçarken, polisle aralarında film sahnelerini aratmayan bir kovalamaca başladı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı resmi ve sivil ekiplerin yanı
sıra, karakol ekipleri de bölgeyi ablukaya alarak kaçan hırsızları aramaya başladı. Tüm sokakları, merdiven altlarını, çöp kutularını didik didik arayan polis, ilk önce bir kişiye ulaştı. Aramalarını Kurtuluş İlköğretim Okulu civarında yoğunlaştıran polis, okul bahçesinde bir hareketlilik sezdi. İlk aramada bir sonuç alamayan polis tam okuldan ayrılırken, okulun giriş kapısının önünde bulunan merdivenin altını tekrar kontrol etti. Kameralara saniye saniye yansıyan anlarda burada da bir kişiye
ulaşılırken, panikleyen zanlı ne diyeceğini şaşırdı. Cebinden bir bilezik ve bir altın çıkan zanlı, "Ağabey ben evden geliyorum, arama var diye kaçıyorum. Cebimde karımın bileziği var, çeyrek altınım var. Ben asker kaçağıyım diye kaçıyorum" dedi.
Ekip otosuna bindirilerek karakola götürülen ve isminin E.B. olduğu öğrenilen zanlının, tüp gaz bayisinin soyulmasıyla ilgisinin olmadığı iddia edilirken, soygun girişimi ile ilgili S.K. (18) ve S.Y. (22) isimli iki kişi daha gözaltına alındı.
Bu arada üçüncü kez işyeri soyulmaya çalışılan Mehmet Kocabaş ise büyük şaşkınlık yaşadı. İşyerinden sadece şirket hattı bulunan bir cep telefonunun çalındığını ifade eden Kocabaş, "Yazar kasayı kırmışlar, bir de cep telefonu vardı onu almışlar. Etraf gördüğünüz gibi bu halde. Ortalığı dağıtmaları dışında önemli bir şey alamamışlar. Daha önce de 2 kez girdiler. Onda da bir şey almamışlardı. Karıştırmışlar ve bırakmışlar" diye konuştu.
Olay Yeri İnceleme Ekipleri de hırsızlık girişiminin yapıldığı tüp gaz bayisinde çalışma yaparken, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Kahramanmaraş'ta Hırsız Kovalamacası başlıklı ve Kahramanmaraş'ta dün gece elektriklerin kesilmesiyle birlikte işe koyulan hırsızlar, bir tüp gaz bayisini soymaya kalkıştı. özetli haberi okudunuz.