Parklarda Çocuklar, Barınakta Sokak Hayvanları Mutlu Olacak

Elbistan Belediyesi, Gaziantep’te bir çocuğun köpek saldırısına uğraması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokak hayvanlarıyla ilgili çağrısının ardından park bahçe ve çocuk oyun alanlarındaki başıboş köpeklerin toplanmasına hız verdi.

Parklarda Çocuklar, Barınakta Sokak Hayvanları Mutlu Olacak

Toplanan sokak hayvanlar kontrolden geçirilip bakımlarının yapılmasının ardından belediyeye ait barınağa bırakılıyor.

Türkiye genelinde gündem olan ve aileleri bir hayli tedirgin eden Gaziantep’te ki minik Asiye’ye köpekler saldırmış ve ağır yaralanmıştı. Bu olay sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan sokak hayvanlarıyla ilgili çağrıda bulunmuştu.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından sokak hayvanlarının toplanmasını hızlandıran Elbistan Belediyesi park, bahçe ve çocuk oyun alanlarından topladığı hayvanları sağlık taramasından geçirip bakımlarını sağladıktan sonra barınakta misafir ediyor.

Son günlerde sokak hayvanları saldırısı haberlerinin artması üzerine çalışmaları yoğunlaştırdıklarını belirten Elbistan Belediyesi Barınak Sorumlusu Veteriner Hekim Halim Akın, toplanan hayvanların barınakta bakıldığını söyledi.

Vatandaşlardan da destek beklediklerini belirten Akın; “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın talimatıyla şehrimizde bulunan özellikle park ve okul çevrelerinde saldırgan nitelik taşıyabilen ve tehlike arz eden hayvanlar alınarak barınağımıza getiriliyor. Burada uygun şartlarda hayvanların bakım ve beslenmeleri ile parazit aşıları yapılıyor. Uygulamamıza bu şekilde biraz daha hız verdik. Hayvanları ön incelemeden geçirip ilk muayenelerini yapıyoruz. Barınağımızda tedavisi mümkün olmayan hayvanları Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Rehabilitasyon Merkezine gönderip tedavilerini yaptırıyoruz. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Gerek çocuklarımızı gerekse sokak hayvanlarını hiçbir şekilde mağdur etmeden çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz” dedi.