Şeffaf Yönetim Hızlı Kalkınmanın Anahtarı

Ticaret ve Sanayi Odası Olağan Meclis Toplantısı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “2019’dan bugüne yaptığımız çalışmaları ve şehrimizin geleceği ile ilgili projelerimizi paylaştık. Ev sahiplikleri için Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu, Meclis Başkanı Sayın Hanefi Öksüz ve meclis üyelerine teşekkür ederim” diye konuştu.

Şeffaf Yönetim Hızlı Kalkınmanın Anahtarı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ticaret ve Sanayi Odası 33. Olağan Meclis Toplantısı’na katıldı. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu, Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ve meclis üyelerinin yer aldığı programda Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve vizyonunu içeren bir sunum yaptı. Programın açılış konuşmasını yapan KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, “Pandemi süresince yerel yönetimler de çok ciddi bir külfetin altına girdi. Onların yükünün farkındayız. Fakat bu süreci başarıyla yöneten bir başkana sahibiz” diye konuştu. Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ise şehirde önemli çalışmaların gerçekleştirildiğini belirtti.

Esnafımız Bize Güveniyor

Şehir genelinde hayata geçirilen çalışmalar ile ilgili bilgilendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Biz göreve geldiğimiz günden bu yana atılması gereken adımları birer birer attık. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar bugün Kahramanmaraş’ımızın dört bir köşesinde hizmete dönüşüyor. İtibarın muhafazası önemlidir. Bu da piyasa güveniyle oluşur. Yaptığımız alışverişlerde önceliğimiz kendi esnafımız ve ödemelerimiz de 30 gün içerisinde yapılıyor. Biz attığımız bu adımlarla alacağımız ürün veya hizmeti daha uygun fiyattan alabiliyoruz. Şeffaf yönetim, hızlı kalkınmanın anahtarı arkadaşlar”diye konuştu.

2021 Yatırımları 700 Milyonu Aştı

Şehir genelinde 700 Milyon TL’yi aşan yatırımın sürdüğünü belirten Başkan Güngör, “2019 ve 2020 yıllarında pandeminin de etkisiyle 300 Milyonluk bir yatırım gerçekleşti. Bu süreçte gerek hemşehrilerimize gerekse esnafımıza sosyal desteklerimizi artırdık. Bu yıl 600 milyonluk bir bütçe planlamıştık ama yılsonu hedefimiz 700 Milyon TL’yi aşıyor. Bu yılki programımıza artırmış olduk. Tüm çalışmalarımızı istişare ile hayata geçiriyoruz. Bu anlamda da Ticaret ve Sanayi Odamıza ve değerli meclis üyelerine şehrimize katkıları için teşekkür ediyorum. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde şehrimiz için çalışmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.