Trabzon Bulvarı da Yenilendi

Kahramanmaraş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kaldırım düzenleme ve yenileme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Trabzon Bulvarı da Yenilendi

 

 

Trabzon Bulvarı’nda başlanılan düzenleme ve yenileme çalışmalarında Hükümet Kavşağı’ndan Bahçilevler Camii bölümüne kadar olan alanda eski kaldırım taşları sökülerek yerine bazalt taşlar döşendi.

Bazalt taşların karolara göre daha sağlıklı ve dayanıklı olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Mustafa Poyraz: “Kaldırım yenileme çalışmalarımızda kullandığımız bazalt taşlar çok dayanıklı ve uzun ömürlü.

Bu yaptığımız kaldırımların iki önemli özelliği var. Birincisi Avrupa standartlarına uygun ve özellikle de engelli kardeşlerimizin kullanımına yönelik yapılması ikincisi ise 80-100 yıl dayanıklı olması.

Kaldırımların üzerinde kullanılan sarı renkli taşlar görme engelli kardeşlerimizin kimsenin yardımı olmadan rahatça yürüyebilmelerini sağlıyor.

Avrupa standartları gereği yüzde 6 eğimli olması da tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlarımızın hizmetine yönelik. Bunun yanı sıra pazar arabası ve çocuk arabası kullanan vatandaşlarımıza da kolaylık sağlıyor” diye konuştu.