AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE BAŞLADI

23-30 Eylül tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Avrupa Spor Haftası etkinlikleri, Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen programla başladı.

AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE BAŞLADI

Programa, Vali Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Vali Yardımcısı Rıza Gençoğlu, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, kamu kurum ve kuruluş amirleri ve çok sayıda sporcu katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Milletvekili Ahmet Özdemir açılış konuşmaları yaptı.

 

Daha sonra kürsüye gelerek bir konuşma yapan Vali Coşkun, “Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında, sporun yaygınlaşmasını ve her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincini arttırmayı amaçlayan ve Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı olarak yapılan etkinlikler ile kutlanan, Avrupa Spor Haftasını, Spor ve Sağlıklı Yaşam etkinlikleriyle, bu yıl da Pandemi nedeniyle tedbiri elden bırakmadan sağlıklı ve hareketli kalarak birbirinden eğlenceli spor ve sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturucu çeşitli etkinliklerle Kahramanmaraş’ımızda hep birlikte kutlamaya gayret ediyoruz.

 

Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Türkiye’de herhangi bir ayrım gözetmeksizin, öncelikle yaklaşık 4.5 milyon vatandaşımızın ve çarpan etkisiyle 83 milyon ülke nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedeflenmektedir.   

 

Bilimsel araştırmalar, düzenli bedensel aktivitelerin insan sağlığı üzerinde çok olumlu etkiler yarattığını ortaya koyuyor. Gençlerimizi sporla tanıştırmak ve en azından bir spor dalına yönlendirmek en önemli hedeflerimizden birisidir. Kahramanmaraş olarak bizde bu noktada elimizden gelen gayreti gösteriyor ve göstermeye de devam edeceğiz.

 

Ülkemizin sağlıklı nesillerini yetiştirmek amacıyla çalışan, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Sporla kalın, sağlıcakla kalın.” dedi.

 

Bisiklet, Boks, Eskrim, Wushu ve Güreş gibi çeşitli spor gösterilerinin düzenlendiği program, Vali Coşkun ve protokol üyelerinin etkinlik alanlarını gezmesiyle sona erdi.