Bisiklet Gönüllüleri Üniversitemizde Düzenlenen Bisiklet Şenliğinde Buluştu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İdeal Gençlik Öğrenci Topluğu ve Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle Bisiklet Şenliği düzenledi.

Bisiklet Gönüllüleri Üniversitemizde Düzenlenen Bisiklet Şenliğinde Buluştu

KSÜ futbol sahası atletizm pistinde ilki düzenlenen Bisiklet Şenliği’ne, üniversiteli gençler, topluluk ve kulüp gönüllülerinin yanı sıra Maraş Bisiklet Gönüllüleri (Marbis) katıldı.

Bisiklet Şenliği, Maraş Bisiklet Gönüllüleri ekip lideri Ahmet Şahin’in şenliğe katılanlara, bisikletin doğru kullanımı, bisiklet sporunun faydaları ve kullanım yönüyle bisiklet çeşitlerini anlatmasının ardından, İdeal Gençlik Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Pak’ın startı ile başladı.

Pandemi nedeni ile insanların evlere kapanmasının toplumda hareketsiz yaşamı beraberinde getirmesiyle kilolu insan sayısının artığını belirten İdeal Gençlik Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Pak, “İdeal Gençlik Öğrenci Topluluğu olarak, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile birlikte toplumumuzda bir farkındalık oluşturmak, Kahramanmaraş’ta günlük hayatta bisiklet kullanımına olan ilginin artırılmasını sağlamak amacı ile Bisiklet Şenliğini düzenledik. Bu şenliğin halkımız nezdinde farkındalık oluşturmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

Bisiklet Şenliği, verilen ikram ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.