Büyükşehir’den 12 Şubat Kortejine Davet

12 Şubat Kurtuluş Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında 5 Şubat Cumartesi günü (bugün) saat 19.00’da Valilik önünde yürüyüş korteji ve 20.00’da da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde ‘Maraş Milli Mücadelesi ve Şehrimize Kahramanlık Unvanı Verilişi’ konferansı düzenlenecek. Programlara tüm vatandaşlar davet edildi.

Büyükşehir’den 12 Şubat Kortejine Davet

Milli mücadelenin 102. yıl dönümü kapsamında düzenlenen 12 Şubat Kurtuluş Haftası etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Spor müsabakalarından konserlere, söyleşiden halk gösterilerine kadar birçok programın yer alacağı etkinlik 12 Şubat Cumartesi gününe kadar devam edecek. Kutlama Haftası etkinleri takvimi kapsamında 5 Şubat Cumartesi günü (bugün) yürüyüş korteji düzenlenecek. Valilik Meydanı’ndan Atatürk Meydanı’nda kadar devam edecek olan program saat 19.00’da başlayacak. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Kurtuluş Haftası etkinlikleri kapsamında programlarımız hız kesmeden devam ediyor. Bugün saat 19.00’da Valilik Meydanı’nda başlayacak olan yürüyüşe tüm hemşehrilerimiz davetlidir” ifadelerine yer verildi.

Maraş Milli Mücadelesi Konferansı

5 Şubat Cumartesi (bugün) gerçekleştirilecek etkinliklerden biri de ‘Maraş Milli Mücadelesi ve Şehrimize Kahramanlık Unvanı Verilişi’ konferansı olacak. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 20.00’da başlayacak etkinlikte Prof. Dr. Orhan Doğan, Doç. Dr. Mustafa Edip Çelik ve Doç. Dr. Erhan Alparslan, Kahramanmaraş’ın milli mücadelesini anlatacak. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, yürüyüş kortejinin ardından gerçekleştirilecek etkinliğe tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.