Edebiyat Yolunda Şampiyonlar Belli Oldu

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Bisiklet Yarışı erkekler kategorisinde şampiyon belli oldu. Göksun istikametinde 130 erkek sporcunun 154 kilometre boyunca kıyasıya rekabet ettiği yarışta, ödülleri Panama, Malezya ve Belarus’lu sporcular aldı.

Edebiyat Yolunda Şampiyonlar Belli Oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Edebiyat Yolu Bisiklet yarışması “Germanicia Grand Prix” erkekler yarışının sonlanmasının ardından tamamlandı. Toplamda 154 kilometrelik Kahramanmaraş – Göksun arası güzergahta yarışan toplamda 130 erkek sporcu, Edebiyat Yolu üzerinden Büyükşehir Belediyesi önündeki final çizgisinde yarışı tamamladı. Gerçekleşen uluslararası yarışmayı Panama asıllı Christofer Jurado Lopez birinci olarak bitirdi. Malezya’dan katılım sağlayan sporcu Jambalijamts Sainbayar ikinci olurken, Belarus takımından Yauhen Sobal ise üçüncü oldu. En genç sporcunun da ödüllendirildiği törende, Belarus’tan Dzainis Marchuk’da kürsüde yerini aldı. Düzenlenen etkinlik sonrası açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör; “Kahramanmaraş bu büyük organizasyonları yapabilecek kapasiteye sahip. İlk olmasına rağmen birinci günde çok güzel bir ilgi gördü. Bugünü tamamladık, yarın da devam edecek. İnşallah ileriye dönük bu etkinliği geliştirerek düzenlemeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Panamalı Birinciliği “Mayam” İçerek Kutladı

Düzenlenen yarışmada birinci olan Panamalı sporcu Christofer Jurado Lopez; “Yarışmada birinci oldum. Bundan iki hafta sonra Tokyo Olimpiyatları’na katılacağım benim için güzel bir ısınma yarışması oldu. Parkurda keyifle sürüş yaptık. Engebeli bir arazi, zorlu bir güzergâh” ifadelerini kullandı. Birinciliğini Kahramanmaraş’ın geleneksel içeceği “Mayam” ikramıyla kutlayan sporcu, günün sonunda kentin tarihi ve turistik bölgelerini ziyaret edeceğini ekledi.