Esnaf Büyükşehir’e Güveniyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından açıklanan Kurban Bayramı öncesi erken ödeme desteği esnaf tarafından memnuniyetle karşılandı. Şehir esnaflarından Halit Bağrıaçık, “Hayrettin Güngör başkanımız göreve geldiği günden beri ödemelerimiz hiç aksamadan eksiksiz şekilde yapılıyor” dedi.

Esnaf Büyükşehir’e Güveniyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün geçtiğimiz günlerde verdiği müjde, esnaflar tarafından memnuniyetle karşılandı. Başkan Güngör, esnafın vadesi gelmeyen 25 Milyon TL’lik alacağının Kurban Bayramı öncesinde ödeneceğini müjdelemişti. Yapılan planlamayla Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde esnafın vadesi gelmemiş 25 Milyon TL’lik alacağını ödeyecek. Çalışmayla beraber nakit akışında yerel esnafa önemli bir destek daha sağlanmış olacak. Bağrıaçıklar firma sahibi Halit Bağrıaçık, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör göreve başladığında bizleri ziyaret etti. Bizlerde daha önce yaşanan ödemelerin aylarca geciktiğini kendisine ilettik. Hayrettin Başkanımız da artık böyle bir durumun yaşanmayacağı, ödemelerin aksamayacağını bizlere iletti. Sağ olsun Hayrettin Güngör Başkanımız göreve geldiği günden beri ödemelerimiz hiç aksamadan eksiksiz şekilde yapılıyor” diye konuştu.

Ödemeler Eksiksiz ve Zamanında

İşletme sahiplerinden Tunahan Aydın, “Büyükşehir Belediyemizin araçlarının bakımı ile ilgileniyoruz. Daha önce Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız ticaret sonrası ödemelerimizde aksaklıklar meydana geliyordu. Ödemelerimiz 3 – 4 ay sarkabiliyordu. Hayrettin Güngör Başkanımız göreve geldiğinde ödemelerin aksamayacağını bizlere söyledi. Şimdi Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız anlaşma neticesinde ödemelerimiz günü gününe ödeniyor. Hatta çoğu zaman günü gelmeden ödemeler yapılıyor. Ödemelerin zamanında yapılması bizler için çok iyi oluyor. En azından bizlerde günü gelen ödemelerimizi rahat bir şekilde yapabiliyoruz” derken Ahmet Kılınç ise, “Biz Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüsleri’nin bakım ve onarımını yapıyoruz. Daha önce Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ödemelerde bir takım aksaklıklar oluyordu. Paramızı tam alıyorduk ancak ödemeler taksitler halinde yapılıyordu. Hayrettin Güngör Başkanımızın göreve gelmesiyle birlikte ödemelerimiz tam zamanında hatta taahhüt edilen tarihten önce yapılmaya başlandı. Ayrıca ödemeler tek parçada halinde yapılıyor ve bu esnaflar açısından çok daha iyi oluyor. Esnaflara verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.