Kadın ve Resim Çalıştayı Gerçekleştirildi

Büyükşehir Belediyesi ve KSÜ iş birliğiyle Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde ‘Kadın ve Resim’ adlı çalıştay düzenlendi. Renkli anlara sahne olan etkinlikte katılımcılar hem doyasıya eğlendi hem de çok değerli eserler ortaya çıkardı.

Kadın ve Resim Çalıştayı Gerçekleştirildi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Sütçü İmam Üniversitesi iş birliğiyle Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi. Bu kapsamda, Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde KSÜ Sosyal Farkındalık Öğrenci Topluluğu üyelerinin ve vatandaşların katılımıyla ‘Resim ve Kadın’ adlı çalıştay gerçekleştirildi. Katılımcılar, usta sanatçıların eserlerini kendi el becerileri ve hayal güçleriyle birleştirerek eserlere farklı bir yorum kattılar. Renkli anlara sahne olan etkinlikte katılımcılar hem doyasıya eğlendi hem de çok değerli eserler ortaya çıkardılar.

Sanatsız Toplum Noksandır

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı, “Öncelikle tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Sanatın bir toplum için ne kadar değerli olduğunu ifade etmek istiyorum. Sanat damarları ve sanatsal bir etkinliği olmayan toplumların sacayaklarından bir tanesi noksandır. Toplumlar bilimsel ve teknolojik açıdan ne kadar ileri seviyede olursa olsun eğer sanattan yoksunsa o toplum noksandır” ifadelerini kullandı.

Güzel Bir Ürün Ortaya Çıkacak

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Şube Müdürü Selahattin Uğur, “Büyükşehir Belediyesi, Sütçü İmam Üniversitesi ve diğer paydaş kurumlarla birlikte Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Bugün Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde katılımcılarımızla birlikte ‘Kadın ve Resim’ temalı etkinlik gerçekleştiriyoruz. Tüm katılımcılarımızın emekleriyle çok güzel bir ürün ortaya çıkacağını düşünüyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.