K.Maraş Platformundan Teröre Kınama

Son dönemde yapılan terör saldırılarına binaen Kahramanmaraş Platformu Basın Açıklaması yaptı.

K.Maraş Platformundan Teröre Kınama

 

Açıklamada artan terör saldırılarına ve onların uzantılarına değinilerek, Milli birlik ve bütünlüğümüze yönelik saldırılar kınandı.

  Kahramanmaraş Platformu Dönem Sözcüsü M. Yusuf Bülbül’ün Yaptığı Basın Açıklamasında şunları söyledi:

   Bilindiği üzere 17 Ağustos Çarşamba günü Hakkari/ Çukurca yolunda askeri konvoyumuza terör örgütü tarafından düzenlenen haince ve alçakça saldırı neticesinde biri hemşerimiz olmak üzere  8 askerimiz ve 2 köy korucumuz şehit olmuş, 15 askerimizde yaralanmıştı. Henüz şehitlerimizin acısı dinmeden, bir başka acı haberde Siirt’in Pervari ilçesinden geldi. Dün gece Emniyet Müdürlüğü ve ilçe jandarma komutanlığına düzenlenen haince saldırıda yine 2 askerimiz şehit oldu. 4 askerimiz yaralandı..Şehitlerimize Allahtan Rahmet,yaralılara acil şifalar diliyor, milletimizin başı sağolsun diyoruz.

 

  Bu terör eylemlerinin milli birlik ve beraberliğimize yönelik saldırılar olduğu kuşkusuzdur. Bu olaylar aynı zamanda kandan, göz yaşından ve şiddetten beslenen karanlık odakların ve şer güçlerin terör örgütüyle yaptığı işbirliğinin göstergesidir.

 

  Terörle Mücadelede çözüme yönelik ortak adımların atılmaya başlandığı bir dönemde gerçekleşen bu saldırılar huzurun ve barışın egemen olduğu daha güçlü daha demokratik daha özgür bir ülke hayaline tahammül edemeyen milli birlik ve bütünlüğünü bozmak barış kardeşlik ve huzur ortamını dinamitlemek isteyen iç ve dış odakların sistematik ve planlı eylemleridir.

    Bu saldırıların açık bir tahrik girişimi olduğuna şüphe yoktur terör örgütü taşeronluğunun yaptığı şer ittifakının karanlık ve kirli emelleri doğrultusunda bölgede ve tüm Türkiye’mizde Türk- Kürt kardeşlerimizi birbirine düşman etmeye halkı sokağa dökerek Suriye ve Libya’da olduğu gibi sokak çatışmalarını başlatmayı amaçlamaktadır. Bu süreçte sağduyulu kitlelere ciddi sorumluluklar düşmektedir.

    Ülkede kaos ortamı oluşturmağa Milletimizin huzurunu bozmaya çalışan bu karanlık odakların kirli planları milletin yüksek sağduyusu ile boşa çıkarılacağından şüphemiz yoktur.

   Eli kanlı terör örgütü ve onun açık ve gizli destekçileri halka zulmederek masum insanları öldürerek kalleşçe pusular kurarak huzur ve barış ayı olan Ramazan da kan dökerek bir yere varılamayacağını iyi bilmelidirler. Şunu bir kez daha tekrarlıyoruz ki terör ve terörle mücadele ülkenin en acil ve en öncelikli gündemidir. Terörün ülke gündeminden bir an önce çıkarılması için terörle mücadeleye yönelik girişimler desteklenmeli kararlı bir şekilde terörün kökü kazılmalıdır.

      Milli birlik ve beraberliğimize yönelik bu tür eylemlerin iç siyaset malzemesi yapılmaması iktidarıyla muhalefetiyle sivil toplum kuruluşlarıyla toplumsal bir mutabakat zemininde askeri siyesi ekonomik kültürel ve sosyal tedbirler alınarak yıllardır akan kan ve gözyaşı biraz önce durdurulmadır.

    K.Maraş platformu olarak milli birlik ve bütünlüğümüzü barışı ve kardeşliği ve huzurumuzu hedef alna bu alçakça terör saldırılarını şiddetle nefretle ve lanetle kınıyor şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize şifalar ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyor, halkımızı sağduyulu olmaya davet ediyor, yeni terör saldırırların önlenmesi için teröristlerin ve destekçilerinin en kısa sürede yakalanarak hak ettikleri şekilde cezalandırılmalarını istiyor, ve Türkiye yi kaosa sürüklemek isteyen savaş lobilerinin şer odaklarının terörden beslenen karanlık güçlerin heveslerinin kursaklarında kalacağını ümit ediyoruz.

 mesut bilal