Üniversitemiz Öğrencileri Bahar Yarıyılına ‘Hoş Geldin’ Konseriyle Merhaba Dedi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sosyal Farkındalık Öğrenci Topluluğu tarafından 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Döneminin başlaması münasebetiyle ‘Hoş Geldin Partisi’ etkinliği düzenlendi.

Üniversitemiz Öğrencileri Bahar Yarıyılına ‘Hoş Geldin’ Konseriyle Merhaba Dedi

KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Sezai Karakoç Konferans Salonunda gerçekleştirilen konser ve DJ performansından oluşan etkinliğin açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı.

2021-2022 Akademik Yılı Bahar Döneminde birbirinden coşkulu çok sayıda sportif, kültürel ve sosyal etkinliğin gerçekleştirileceğinin müjdesini veren Rektör Can, “2022 yılı üniversitemizin kuruluşunun 30. yıldönümü olması hasebiyle de önemli bir yıl. Bu dönemden itibaren 30. yıl kutlamaları kapsamında bilimsel, kültürel ve sanatsal çok sayıda etkinlik gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Öğrencilerimiz bu dönem her açıdan verimli bir yarıyıl geçirecekler.” dedi.

30 yılı geride bırakan KSÜ’nün eğitim, öğretim, bilim ve teknolojide adını duyuran önemli bir üniversite olduğunu belirten Rektör Can, “Üniversitemizin, eğitim, bilim ve teknolojideki eriştiği seviyeyle gurur duyuyor, sürdürülebilir başarı için üniversitemizin bütün imkânlarını seferber ediyoruz. Kurulduğu ilk günden bugüne kadar üniversitemizin gelişimine katkı sunan herkese şükranlarımı sunuyorum. KSÜ eğitim, bilim, teknoloji, kültür ve sanat alanında toplumumuza öncülük etmeye, şehrimize, bölgemize ve ülkemize katma değer üretmeye kararlılıkla devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Nitelikli eğitim, uygulamalı öğretim ve etkili stajlarla öğrencilerimize alanlarında en iyi eğitim vermenin gayreti içerisinde olduklarını hatırlatan Rektör Can, öğrencilerin bireysel gelişimlerine önemli faydalar sağlayan sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere de aynı oranda önem verdiklerini söyledi.

Sezai Karakoç Konferans Salonunu dolduran öğrencilere iyi eğlenceler dileyen Rektör Can, başarılı bir eğitim-öğretim dönemi geçirmeleri temennisiyle konuşmasını tamamladı.

Rektör Can’ın konuşmalarının ardından, katılımcılar Hoş Geldin Partisiyle eğlenceye doydu. Etkinlik, üniversitemiz öğrencileri Batuhan Demirezen, Dilara Seyhanlıoğlu, Mehmet Ali Sarıkaya, İkram Muhammed ve Rümeysa Doğan’ın müzik dinletisi ve ardından Fatih Sultan Ünverdi’nin coşkuyla takip edilen DJ performansıyla son buldu.