Yalçın ve Önal Müzik Ziyafeti Yaşattı

Büyükşehir Belediyesi ve KSÜ iş birliğiyle ‘Kadın ve Sanat’ adlı söyleşi ve müzik dinletisi gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası İlk Kadın Başkemancısı Doç. Dr. Jülide Yalçın ve Piyanist Doç. Dr. Elif Önal dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı.

Yalçın ve Önal Müzik Ziyafeti Yaşattı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Sütçü İmam Üniversitesi iş birliğiyle Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikler ‘Kadın ve Sanat’ adlı söyleşi ve müzik dinletisiyle devam etti. KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Sezai Karakoç Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin konukları Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası İlk Kadın Başkemancısı Doç. Dr. Jülide Yalçın ve Piyanist Doç. Dr. Elif Önal oldu. Etkinlikte KSÜ Rektör Yardımcısı Zekeriya Pak’ın yanı sıra KSÜ öğretim elemanları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş yer aldı. Yalçın ve Önal, sergiledikleri keman ve piyano resitaliyle dinleyicilerden alkış aldı.

Toplumsal Hayatta Daha Aktif Kadınlar

Düzenlenen etkinlikten duyduğu mutluluğu ifade eden Doç. Dr. Jülide Yalçın, “Kadın elinin değdiği her yerin güzelleşeceğini ve kadınların sosyal ve ekonomik hayatta daha fazla rol alması gerektiğini düşünüyorum. Gün geçtikçe bunun gerçekleştiğini görmekte bizlere mutluluk veriyor. Bu anlamlı etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.