TEKNOFEST 2023'DE KAHRAMANMARAŞ'A İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

ürkiye'de millî teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST'te Kahramanmaraş'a iki ikincilik ödülü.

TEKNOFEST 2023'DE KAHRAMANMARAŞ'A İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

Teknofest-2023 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Afet Yönetimi Kategorisinde, Kahramanmaraş Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmenleri Özlem Kahraman ve İlkay Akgürbüz danışmanlığındaki, Ahmet Şadi Kahraman ve Pelin Su Doğruluk isimli öğrencilerin yer aldığı "Barjen Takımı",  "Çok Amaçlı Baret" isimli projeleriyle, bu kategoriye başvuru yapan 36629 proje arasından TÜRKİYE 2.si olarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Yine Teknofest-2023 Tarım Teknolojileri Yarışması Lise Seviyesi Kategorisinde, Elbistan Fen Lisesi öğretmeni Reyhan Köse danışmanlığındaki; Helin Yıldırım, Suğra Doğan ve Mustafa Tunç isimli öğrencilerin yer aldığı SERENATİ takımı süreç boyunca deprem vesilesi ile farklı şehirlere dağılmasına rağmen "Çevre Dostu Sulama" isimli projeyle bu kategoride çalışmalarını sürdürmüş 5283 proje arasından Türkiye 2. si olup büyük bir başarıya imza atmıştır.